mikä mielestäsi on maailman huonoin ?
huonoin kauhuelokuva ?
<<<
7845
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Löyhkällä tarkoitan sitä reeker nimistä tehostehalppista.
Aivan kamalaa kuraa, mutta kyllä se kaikkein huonoin taitaa kuitenkin olla painajainen elmstreetillä numero 5, vai mikä se nyt oli. Yhtenä surkeudenhuippuna pidän myös tyttöä kellarissa, vaikken edes koskaan nähnyt. Sen verran on kyseistä kulli ullin teosta nääs haukuttu, vai miten se nyt oli.
Oikeastaan huonoja kauhuelokuvia on niin paljon, että vaikea niistä sitä huonointa on edes valita.
Tässä ja paska leffa, jonka brutaali alkutempaus lupasi paljon parempia elokuvahetkiä. Ne lentävät soihdut ja auto vetivät pisteet takuuvarmasti kotiin. Hyh. Ja ne ylinäyttelevät muksut, huoh.
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://ecx.images-amazon.com/images/I/51AHG170RML._SL500_AA240_.jpg&imgrefurl=http://www.amazon.co.uk/Sweet-House-Horrors-Jean-Christophe-Brétigniere/dp/B000087I1Y&usg=__hvuqbsHHlYi3pwV7bTohdg9fUfs=&h=240&w=240&sz=16&hl=fi&start=3&um=1&tbnid=mEn6V_IOUbHAoM:&tbnh=110&tbnw=110&prev=/images?q=sweet house of horrors&um=1&hl=fi&sa=N
Lucio Fulci kuuluu tästä roskasta huolimatta ehdottomiin lemppareihini. Zombie 2 teki vaikutuksen aikoinaan! Siinä varsin mainio zombie lötrinki, jonka rinnalle asetan myös upeat Romeron teokset!
The Village ja tyttö kellarissa nyt ainakin oli todella surkeita..
The Village ja kaikki Manaajat. Manaaja on must liian yliarvostettu elokuva, paska se on.
mun mielestä manaaja on miljoona kertaa parempi kuin 90- ja 2000-luvun teinikirkumisleffat. urban legends, scream, tiedän mitä teit viime kesänä... ihan pelkkää kuraa.
on juu aivan liian yliarvostettu pätkä. Joskus pentuna näin sen ekan kerran ja pettymys oli suuri, kun luulin sen olevan kauhufilmi. Tehonnee ilmeisesti vain hihhuleihin.
minään kauhuleffana pidä, mut on se oikeasti parempi kuin yksikään teinikirkumispätkä. ja on manaaja pelottanut varmaan joskus silloin 70-luvulla, mut nykyään se on ihan komedia. itse katsoin elämäni ekaa kertaa nyt "halloweenina" kun se tuli subilta ja on tällä hetkellä yksi lempparileffoistani, ei minään kauhuleffana vaan ihan muuten. ainakin roolityöskentely on ihan OK.
nykyäänhän roolituksiin ei pääse edes sen näköiset ihmiset (en tarkoita että olisivat rumia vaan kasvoista näkyy elämän koettelemukset) vaan pitää olla joku huippumalli.
Katoin joskus muutama vuosi sitten Renny Harlinin ohjaaman Manaajan ja fiilikset oli lieväst sanottun maassa leffan jälkee.. Sen tekijäl ei varmaa ollu kerrottu mitä on pelko ja jännitys.
Linnut on kans yks leffa mikä lähinnä nauratti, ollu ilmeisest kans kova sillo joskus aikoinas. Mummu kauhistelee vieläki jos kuulee et katon sitä. :D