Mervi ja Anne

Voiku mie erehdyi. Luulin pitkään Mervi Tapola-Nykästä sisäministeriks. On se niin Annen näkönen. Puhuuki kuin Anne ja on yhytä viisas ja rikas. Luulis identtisiks kaksosiks. Eikait sekään ny ihan mahotonta ois. Vai mites o? Onks mää ny ihan väärillä vesillä?
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hoitais.

Äänestä
  • Ainakin Mervi päässyt hyviin naimisiin. Onko Annekin? Ilman räiskyvää seksielämää nainen murtuu. Naisen äidinvaistot lakastuvat. Nainen alkaa mässäillä nopeita hiilareita, ihailla ruudin- ja kalmanhajua. Katkeroitunutta naista jokelat ja kauhajoet eivät hetkauta. Se vain naureskelee niille tyyliin: menipä taas muutama duunaripaskiaisen kakara sinne minne kuuluukin - hautaan mätänemään. Heheh. Turvallisuus kuuluu vain porvareille. Muille kalmanhajuinen kurjuus. Se on kokoomuslaisen Annenkin linja.

    Äänestä

tyrmäävä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samasta puusta kirjoitti:

Voiku mie erehdyi. Luulin pitkään Mervi Tapola-Nykästä sisäministeriks. On se niin Annen näkönen. Puhuuki kuin Anne ja on yhytä viisas ja rikas. Luulis identtisiks kaksosiks. Eikait sekään ny ihan mahotonta ois. Vai mites o? Onks mää ny ihan väärillä vesillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu