jälleen torikeskuksen liepeillä. Kiikarit ovat mallia Russia. Tekeekö niillä mitään? Kaveri pyysi ensin 70 euroa, mutta lopuksi omistajaksi olisi päässyt jo kolmellakympillä.
Infrapunakiikareita
9
3268
Vastaukset
- voi hyvää päivää
luulet? ei idiootti tarvitse olla.
- niitä pari.
Ensimmäisestä maksoin 50 euroa, mutta toinen enää 15 euroa. Kyllä niillä päiväsaikaan paremmin näkee kuin silmillä.
- pimeitä puuhia
Eiköste noita vehkeitä käytetä hämärässä/pimeässä näkemiseen? Päivät on sen verran hämäriä, että ei oikein valoisa aika riitä kokopäivähommiin?
- Pimeitä mökkejä
pimeitä puuhia kirjoitti:
Eiköste noita vehkeitä käytetä hämärässä/pimeässä näkemiseen? Päivät on sen verran hämäriä, että ei oikein valoisa aika riitä kokopäivähommiin?
noiden avulla on hyvä koluta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000001532&posting=22000000038402894 - juuri mitään nää.
Pimeitä mökkejä kirjoitti:
noiden avulla on hyvä koluta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000001532&posting=22000000038402894Ovatkohan infrapunavehkeitä ensinkään. Linssit vaan punottaa, kun on laitettu joku värikäs kalvo.
- naa ninnanuna
juuri mitään nää. kirjoitti:
Ovatkohan infrapunavehkeitä ensinkään. Linssit vaan punottaa, kun on laitettu joku värikäs kalvo.
ninnannunna näillä se hyvä kytätä.Säästyy jalkavaivoilta.
- nick2
Näitä kaupattiin tänään Raision tasalan aukion läheisyydessä. Kiikareissa luki Russia 2012. Aika iholle tuli ulkomaalainen kauppias, mutta lompakko pysyi omassa taskussa. Itse olis vissiin pitänyt tarjous heittää kiikareista, mutta kun en tehnyt niin 80e lähettiin liikkeelle ja noin 5min oli hinta 20e ja loppui siihen, koska en ostanut. Ei päästänyt lähtemään vasta kuin sitten. Autoonkin oli melkein änkäämässä. Ilmeisesti kiikarikauppa oli vain hämäystä. Bensaan sanoi tarvivansa rahaa. Ruskea mokkatakki päällä, pipo päässä suht tukeva kaveri noin 170cm, kiero silmäinen. Suuttuikin vielä sen jälkeen kun päästi minut menemään ihmetellen miksen voinut sanoa viimistä hintaa millä ostaisin. Yhdessä vaiheessa taisi jopa pyytää rahoja ilman kauppojakin, mutta niin löyhästi etten tilanteessa edes tajunnut sitä.
- Ei ostettu
Talllinnan satamassa samat tyypit kauppaavat aina niitä kiikareitaan. Ärsyttäviä!
- One and Only..Zeiss
Meikäläiselle kaupattiin myös aiemmin syksyllä paimion s-kaupan edustalla.
Sanoin ettei kiinnosta, koska meikäläisellä on Saksalaiset Zeiss-kiikarit......
ja nauroin päälle....mahtoikohan raukka edes ymmärtää......sanoin että
paskaa ei kannata koskaan ostaa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847