Infrapunakiikareita

jälleen torikeskuksen liepeillä. Kiikarit ovat mallia Russia. Tekeekö niillä mitään? Kaveri pyysi ensin 70 euroa, mutta lopuksi omistajaksi olisi päässyt jo kolmellakympillä.
93417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

luulet? ei idiootti tarvitse olla.

Äänestä

Ensimmäisestä maksoin 50 euroa, mutta toinen enää 15 euroa. Kyllä niillä päiväsaikaan paremmin näkee kuin silmillä.

Äänestä
  • Eiköste noita vehkeitä käytetä hämärässä/pimeässä näkemiseen? Päivät on sen verran hämäriä, että ei oikein valoisa aika riitä kokopäivähommiin?

    Äänestä



  • juuri mitään nää. kirjoitti:

    Ovatkohan infrapunavehkeitä ensinkään. Linssit vaan punottaa, kun on laitettu joku värikäs kalvo.

    ninnannunna näillä se hyvä kytätä.Säästyy jalkavaivoilta.

    Äänestä

Näitä kaupattiin tänään Raision tasalan aukion läheisyydessä. Kiikareissa luki Russia 2012. Aika iholle tuli ulkomaalainen kauppias, mutta lompakko pysyi omassa taskussa. Itse olis vissiin pitänyt tarjous heittää kiikareista, mutta kun en tehnyt niin 80e lähettiin liikkeelle ja noin 5min oli hinta 20e ja loppui siihen, koska en ostanut. Ei päästänyt lähtemään vasta kuin sitten. Autoonkin oli melkein änkäämässä. Ilmeisesti kiikarikauppa oli vain hämäystä. Bensaan sanoi tarvivansa rahaa. Ruskea mokkatakki päällä, pipo päässä suht tukeva kaveri noin 170cm, kiero silmäinen. Suuttuikin vielä sen jälkeen kun päästi minut menemään ihmetellen miksen voinut sanoa viimistä hintaa millä ostaisin. Yhdessä vaiheessa taisi jopa pyytää rahoja ilman kauppojakin, mutta niin löyhästi etten tilanteessa edes tajunnut sitä.

Äänestä

Talllinnan satamassa samat tyypit kauppaavat aina niitä kiikareitaan. Ärsyttäviä!

Äänestä

Meikäläiselle kaupattiin myös aiemmin syksyllä paimion s-kaupan edustalla.
Sanoin ettei kiinnosta, koska meikäläisellä on Saksalaiset Zeiss-kiikarit......
ja nauroin päälle....mahtoikohan raukka edes ymmärtää......sanoin että
paskaa ei kannata koskaan ostaa!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaupataan kirjoitti:

jälleen torikeskuksen liepeillä. Kiikarit ovat mallia Russia. Tekeekö niillä mitään? Kaveri pyysi ensin 70 euroa, mutta lopuksi omistajaksi olisi päässyt jo kolmellakympillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu