nyt vois

laittaa kaikki somalit lumitöihin,niin nähtäis
onko niistä elämään pohjolan oloissa.
vai puuttuuko pojilta lämpimät vaatteet ?
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomi on köyhä mutta maailman meret rikkauksia pullollaan... paremmat oltava siellä Adenin lahden puolessa. Annetaan suomalaisten urakoitsijoitten tehdä lumityöt, tulot jää kotimaahan.

Äänestä

Suomi on valkoinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lunta lunta vaan kirjoitti:

laittaa kaikki somalit lumitöihin,niin nähtäis
onko niistä elämään pohjolan oloissa.
vai puuttuuko pojilta lämpimät vaatteet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu