Polttoaineveroa

Tulonsiirtoja rikkailta köyhille on lisättävä. Rikkaat ovat tottuneet maksamaan jo bensasta 1,6 euroa litralta, joten ensi vuodeksi hallituksen tulisi nostaa veroja 50 senttiä litralle.
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kesällä kun bensa maksoi 1,60 €/l, oli veroa 57%. Nyt, kun bensa maksaa 1,1 €/l, on veroa jo 75%.

Korotus on kyllä merkittävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korotettava! kirjoitti:

Tulonsiirtoja rikkailta köyhille on lisättävä. Rikkaat ovat tottuneet maksamaan jo bensasta 1,6 euroa litralta, joten ensi vuodeksi hallituksen tulisi nostaa veroja 50 senttiä litralle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu