Nössöt kitkarenkailla ajajat ajelivat aamulla ja iltapäivällä 30-50 km/h tiellä jossa oli rajoitus 100 km/h eli kyseessä oli helsingin sisäänmenoväylät. Meille nastarenkailla ajajille oli todella turhauttavaa istuskella jonossa ja ruuhkassa vaikka keli olis ollut nastarenkailla kuin kesäkuivalla. Pitäisi kieltää lailla tuollaiset renkaat joilla ei pärjää kun kunnon talvi tulee.
KITKAILIJAT TUKKIVAT HELSINGIN
LIIKENTEEN !"#¤%&/()
4499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Asialla olivat kyllä ne nastanatsit, jotka olivat nukkuneet onnensa ohi ja alla oli vielä sakkorajalla olevat kesäkumit.
Mikä helvetti siinä nyt sitten on kun liikenne ei sujukkaan vaikka meillä on talvinopeudet jotka ratkaisee kaikki talvi liikenteen ongelmat jollon ei tule yhtään kolaria ja muutenkin sujuu hyvin. Vai vieläkö joku tollo uskoo että talvi nopeudet on sitä mitä byrograatit väittää?
Ei onneksi ole bemari mut saksalainen kuitenkin ja on todella hyvä ajaa ja pääsee kelissä kuin kelissä, kitkarenkailla.
tolpassa http://lukijat.iltasanomat.fi/saa/22096/6/