ringissä on nyt parikymmentä naista ikähaarukalla 40-60. Neiti S, onkohan sähköpostisi täynnä, en saa sinulle viestiä, jos haluat vielä mukaan tarkistaisitko mailisi ja lähettäisit minulle uutta. ja osoitehan oli [email protected]. Mukaan sopii vielä. Iloisia matkoja kaikille.
Aikuisten naisten lomaporukka
marsina
202605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
siis osoitteeseen [email protected] vois kirjoittaa,jos miehii mukaa hyväksytte.
elän toivossa
olen ikämies
oteta miehiä tähän porukkaan - ainakaan toistaiseksi. Voithan sinä perustaa oman porukan, avoimen kaikille niin saat mahdollisesti naistenkin seuraa.
Moi !
Milloin teidän porukka on lähdössä ja
mihin ?
Terv. Iita
me vielä olla sovittu yhteistä matkaa minnekään. Nyt kysellään matkaseuraa s-postilla meidän ringissä jos on lähdössä- tai suunnittelee matkaa ja kaipaa matkakaveria.
Tarkoitus on juuri että saadaan tarvittaessa matkalle kaveri ja mikäs estää jos on samanlaiset toiveet lähteä jonkinmoisella porukallakin. Ehkä myöhemmin kun saadaan tämä hyvin pyörimään ja tutustutaan toisiimme niin suunnittelemme sitten yhdessä yhteisen reissunkin. Ideoita kehiin.
Olenkin jo kaipaillut tämän tyylistä juttua, mutta kiva kun joku pani toimeksi. Olen enimmäkseen yksin matkustellut,kerran lasten kanssa (tytär ja hänen 2 tyttöä)oltiin Bulgariassa 2vk. Mutta kiva olisi samanhenkisten kanssa mennä touhottaa ja pitää hauskaa. Mennä syömään yhdessä tai ostoksille,ei niinkään ravintolat kiinnosta enää. Minulle voi lähettää postia annike@suomi24,fi
Vieläkö teidän porukkaan mahtuu mukaan? Sovin tuohon ikähaarukkaan ja kova halu olisi lähteä matkalle, mutta matkaseura puuttuu. [email protected]
mielelläni liittyisin, jos tämä idea vielä voimissaan!
[email protected]
innokas matkaaja mutta matkaseura vaan puuttuu. Esim syyskuussa olisi mukava lähteä viikoksi jonnekin kaupunki/rantalomalle.
[email protected]
on voimissaan mutta pistäkää viestiä minulle. Sillain on helpompi toimia. Osoite ensimmäisessä viestissä
pyydät kenies 20 naista lähettämään matkasta koituvat kulut tilillesi eika sinusta enää kuulu....:(
Hei, haluaisin mukaan poppooseen, mistä voisi kysellä matkaseuraa? Asun pääkaupunkiseudulla ja tietysti lyhyempi matka tutustua ihmisiin samalta seudulta, mutta kauemmalla asuvatkin käy. Olen mainitsemasi ikähaarukan yläpäässä, mutta nuoremmatkin käy jos virtaa riittää??
Sähköpostini, [email protected]
Suunnittelen matkaa Lappiin syyskuun toka viikolla ? Kiva matkaseura vaan puuttuu.
s-postiosoite:[email protected]
Joko olet saanut matkan järjestymään?? Ollaan lähdössä isolla porukalla ja vielä yksi mahtuisi tietojeni mukaan matkaan..Riippuu tietenkin missä asut.
hei..onko sinulla matkakaveritoiveena nainen/mies ja mistäpäin olet..olen nainen
55v
millaista seuraa..naiskaveria vai mies,mihinpäin suntaat,oletko omalla autolla kenties liikkeellä?
Onko 50-60v naisihmisiä lähdössä marras-joulukuuksi loskia pakoon etelän lämpöön,vaikka kimppakämppä asukkaaksi.
Minäkin oon kattellu matkoja tälle ajankohdalle!!Oon 52v huumorintajuinen nuorekas matkustan paljon ja yleensä otan äkkilähdön !Viimevuonna olin Thaimaassa 2viikkoo 475e !!Pystytkö lähtee millon vaan !??Jos kiinnostaa lähtee mun seuraksi otathan yhteyttä!!Terveisn Auli
Hei ja kiitos viestistäsi.Minäkin olen ollut mm.viime talvena 2x2vk äkkilähdöllä Kanarialla,pystyn lähtemään milloin vain,voitaisko soitella,jotenkin niin ois luontevampi tutustella.
Kiva jos käy mun nettiposti on [email protected] Mä olen Orimattilasta ois kiva tutustuu mist sä oot!!??Kattellaan mitä tuleman pitää mä aattelin Dubatakin se ois aika lähellä ja siell ois halpaa nyt ois halpoi lentoi sinne Kattele mäki teen niin otetaan yhteyttä!!matkakauumeinen Auli
Loistavaa jos saatte (pääsen mukaan) kokoon ko. porukan. Itse 56 v. nainen. Asuinpaikka Mikkeli. Haaveillut mm. erilaisia kaupunkiretkiä, vaellusretkiä - yhdistelmäjuttuja, missä kulttuuria, merta, liikkumista (vaikka ratsastaen). Isommasta porukasta vois lohjeta jo pienempiä erilaisiin juttuihin. Mikkelissä yks naisporukka, joka vuokraa joka vuosi Italiasta talon taiteentekoon. Ovat aina tervetulleita kylään. Monenlaisia mahdollisuuksia! Pääsenkö rinkiin? [email protected]