Uuttavastaava terra (p100 x s60 x k30) maakilpikonnille Kuopiossa. Hp. 100 Eur.
Tiedustelut 017-1816080.
E D U L L I S E S T I
3
637
Vastaukset
Eli ostajalle tiedoksi: tämän kokoinen terra riittää hyvin vielä pari vuotiaalle maakilpikonnalle, mutta uuden hankkimiseen kannattaa varautua; aikuinen maakilpikonna vaatii vähintään 1m*2m pohjapinta-alan. Väliaikaisratkaisuksi käy hyvin, jos tietää pystyvänsä kuitenkin tulevaisuudessa sijoittamaan suurempaan (rahaa ja tilaa).
- kaivaraani
En itse ole edes pohtinut pitää konnaani koko ajan/paivästä toiseen tuon kokoisessa terrassa. Se on sen paikka vain silloin, kun en ole valvomassa sitä syystä tai toisesta. Konnani ei viihdy terrassa, vaikka se olisi turvallisempaa, siksi päädyin myymään sen.
Jokainen ostakoon tuotteita harkintansa ja tarpeen mukaan, siihen sheriffin on turha puuttua. - LoLlErO.
kaivaraani kirjoitti:
En itse ole edes pohtinut pitää konnaani koko ajan/paivästä toiseen tuon kokoisessa terrassa. Se on sen paikka vain silloin, kun en ole valvomassa sitä syystä tai toisesta. Konnani ei viihdy terrassa, vaikka se olisi turvallisempaa, siksi päädyin myymään sen.
Jokainen ostakoon tuotteita harkintansa ja tarpeen mukaan, siihen sheriffin on turha puuttua.Sheriffi vain kertoo faktoja, tuon kokoinen terrahan on hyvä nimenomaan pienelle konnalle, kaikki eivät välttämättä ole ottaneet selvää tai tiedä kuinka paljon aikuinen konna tarvitsee minimissään tilaa. Vedit aika runsaasi niitä herneitä nenukkiin, sillä tuskin tuo nyt oli Henkilökohtainen Moite Juuri Sinua Kohtaan. :DD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3341325Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68971
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26822Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799