Eilen tepsi pelin jälkeen julkistettu valmennusjohto:
Mikko Saarinen 19.07.70 Tampere päävalmentaja 6. kausi 2010
Pauli Järvinen 04.05.65 Tampere valmentaja 2. kausi 2010
Aleksander Barkov 17.04.65 Novosibirsk RUS valmentaja 1. kausi 2009
Jaakko Kailajärvi 01.07.41 Tampere fysiikkavalmentaja 10. kausi 2009
Jussi Parkkila 13.05.77 Tampere mv-valm / j-joht. 1. kausi 2010
Mikähän on "pappa" Barkovin rooli tulevassa valmemennustiimissä?
Mikä on Barkovin vahvuus valmentajana?
Jotenkin tuntuu, että tuossa on yksi valmentaja liikaa ja samalla ei voi olla tulematta mieleen miksi Barkov OIKEASTI palkattiin. Valmistauduttiinko tällä siihen, että jos kurssi ei pian käänny, ottaa toinen apuvalmentajista päävalmentajan vastuun?
Barkov (pää)valmetajaksi ???
Dappara
2
300
Vastaukset
- Noista
Ei noista kukaan ole sopiva päävalmentajaksi.
Miten sen vaan selittäis Tapparan johdolle.- oli...
viimeisin mies joka osasi käyttää joukkueen oikeita vahvuuksia tehokkaasti, tapparassa ongelmat todellisuudessa huonot pelaaja kaupat sekä roolitus nykyisille josta pääsemmekin katsomaan suoraan valmennusjohoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022142Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122009Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821069Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel57977Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402948Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39838- 56799
- 75770
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734