olen aikeissa ostaa jommankumman yllämainitun auton.kertokaa miksi minun pitäisi valita mieluummin wagonR kuin agila? kertokaa kokemuksistanne,huollon-ja takuun toimivuudasta,myyjäliikkeiden palvelusta ym. asiaan vaikuttavista seikoista,varsikin pääkaupunkiseudulta.
wagonR vai agila
golffari
61074
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...mutta Suzukissa on vuoden pidempi takuu.
onkin tänä tarkan markan aikana tärkeä näkökohta.
kuulemani mukaan suzukin huolto pelaa suht´mukavasti,ainakin herttoniemessä,kertokaa jos om kokemuksia sieltä tai muualta.
Enpä jaksa tähän kirjoittaa uudelleen samoja juttuja. Mutta niitä voipi lukea täältä http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=95&conference=1500000000000086&posting=22000000001496766
Ja jos ei jaksa lukea niin yhteenveto vois olla että kumpikin on aikamoisia pommeja. Suzukin huolto ei toimi ollenkaan (Tuusulassa, autoexpert ja Lauttasaaressa). Opelilla huolto toimii, mutta agila on kyllä aivan mopo verrattuna suzukin koneeseen.
En luokittele Agilaa mopoksi, kun ei häviä hevosvoimissa juuri ollenkaan Suzukille. Takuussa häviää kylläkin mutta päädyin tilaamaan silti Agilan. Tuttavallani on melkein 100tkm ajettu Agila ja matka sujunut murheitta, mutta luultavasti Suzuki pelaa yhtä hyvin.
Tässä osasyitä miksi tilasin Agilan!
-Halvemmat vakuutukset
-Hinta € 300 vähemmän
-RDS radio/CD soitin
-Ulkolämpötilamittari
-50kg enemmän perävaunupainoa ilman jarruja
-pieniä ulkoisia seikkoja ja jne..
Että kehtaatte! Pitää olla pöljä joka tommoisiin ulkovessan näköisiin koppimopedeihin rahansa tuhlaa. Heh, vai on cd-soittimet ja ulkolämpömittarit! Nehän ne tekee kopperosta mukavan limusiinin...voi hyvänen aika!
..kun sulkivat tuon Lapinlahden, niin nyt ne on täällä netissä kommentoimassa.
Onneksi meidän ei tarvitse kohentaa egoa kallilla/isolla peltilehmällä, joka on suurimman ajan korjaamolla peltejä oijottavana.. Kun se on NIIN turvallinen ja kulkee 300 ja hups kun se ei kääntynytkään Tapiolassa 90 astetta 150 km vauhdissa : )