Törkeää on porvari

Todella törkeää tämä porvarihallituksen harjoittama ns. politiikka, tämmöistä rosvoamista, ryöstämistä ja ihmisten hyväksikäyttöä en olisi koskaan suomessa uskonut näkeväni. Näiden porvarisankareiden paikka on vankila eikä suomen hallitus.
11331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mistä ihmeestä sinä puhut :D

Äänestä
  • Voihan sitä pitää päätänsä pensaassa ja kuvitella että hyvin menee, eihä siinä mitään.

    Äänestä

  • tietysti hyvin kirjoitti:

    Voihan sitä pitää päätänsä pensaassa ja kuvitella että hyvin menee, eihä siinä mitään.

    En tiedä edelleenkään mistä puhut, mutta tiedossahan on että kenelläkään ei tule hyvin menemään sillä lama tulee. Tämä ei kyllä rosvoamiseen liity. Voisitko valaista asiaa vai haluatko itkeä yksin komerossasi epäreilua maailmaa ja kiukutella ^^

    Äänestä

sitä tapahtuu, meillä päin ei ole sitä rosvoamista näkynyt. Kukaan ei ole hyväkseenkään käyttänyt. Oletkohan nähnyt pahaa unta, nipistä itseäsi poskesta niin heräät ja heti olo paranee.

Äänestä

Ja yhä pahenee,kyll siit tulloo vallankumous,köyhälistö ei kattele kauaa,kun työttömyys pääsee vuonna 2009 nousemaan 500 000 niin siit tulloo hallitukselle ero,ja kansa alkaa mellakoimaan,kommunistit hallitukseen,porvarit muilutukseen.

suhoi-160

Äänestä
  • syvään suruusi.

    Äänestä

Niinpä, heitä odottaa vankilat, itse rakentamansa uudet vankilat. Vartijansakin ovat jo kouluttaneet..

Suomessa on n. 165 vankia, joita tulee pitää oikeina rikollisina, niinä joita ei voi päästää vapaiksi Ihmisten joukkoon. Vankiloissamme on silti 4000 vankia...

Äänestä
  • että inhimillisessä toiminnassa tapahtuu virheitä, valitettavasti, on vankien joukossa varmasti muutama syytönkin mutta tuo sinun teoriasi perustuu johonkin muuhun kuin realismiin.

    Oikeuslaitos varmistaa moneen kertaan syytteiden paikkansapitävyyden ja TV filmien jutut ovat vain mielikuvituksen tulosta.

    Tietysti sellainen vainoharhaisuutta lähentelevä omasta mielestään "oikeusmurhattu" kuin sinä olet on valmis uskomaan melkein mitä vaan. Totuus on kuitenkin, ettei tämä maailma ole täynnä salaliittoja sinua eikä muitakaan taviksia vastaan vaikka joskus siltä tuntuisikin.

    Eikä myöskään tule kansannousua ensivuonna vaikka tässä sitä joku veikkailikin.

    Äänestä

  • niittyar kirjoitti:

    että inhimillisessä toiminnassa tapahtuu virheitä, valitettavasti, on vankien joukossa varmasti muutama syytönkin mutta tuo sinun teoriasi perustuu johonkin muuhun kuin realismiin.

    Oikeuslaitos varmistaa moneen kertaan syytteiden paikkansapitävyyden ja TV filmien jutut ovat vain mielikuvituksen tulosta.

    Tietysti sellainen vainoharhaisuutta lähentelevä omasta mielestään "oikeusmurhattu" kuin sinä olet on valmis uskomaan melkein mitä vaan. Totuus on kuitenkin, ettei tämä maailma ole täynnä salaliittoja sinua eikä muitakaan taviksia vastaan vaikka joskus siltä tuntuisikin.

    Eikä myöskään tule kansannousua ensivuonna vaikka tässä sitä joku veikkailikin.

    Väitteni perustuu tutkimuksiin. Minun kohdalla taasen on kyseessä oikea oikeusmurha, raaka ja petollinen, kuin mätä kanamuna. Porvarivaltion tekemä oikeusmurha, ja sama valtio on tehnyt sen murhan jo 33%:lle muulle tuomittulle. Paskaako sinä tätä veristä petoa puolustat, oletko ihan nuija. Hakatan sinun leipäpuusi poikki niin katsotaan miten ääni muutuu.

    Ja minun pitäisi olla tässä armollinen, no voin sanoa, että en taatusti ole! Oikeusmurhaaja on raaka peto, joka tulee hävittää, vai oletko tästäkin erimieltä. Oletko lässy paska vai ryhdikäs mies?

    Äänestä


  • T Urpo kirjoitti:

    Vai 165 vankia oikeina rikollisina?

    http://www.stat.fi/til/van/2005/van_2005_2006-06-28_tie_001.html

    Ohessa linkkiä josta voit verrata väkivaltarikok-
    siin syyllistyneiden ja 165 kappaleen välistä
    yhteyttä.

    Olethan sinäkin pirulainen vapaalla jalalla!

    Minä puhun väkivaltaisista muille vaarallisista rikollisista, en mistään tavallisista rikollisista. Jotka vankilassa tulevat entistä hullummiksi, mutta niitähän Ihmisiä rääkkäävä kapitalismi juuri tarvitsee, pelkästään pelotteeksi muille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


meininki suomessa kirjoitti:

Todella törkeää tämä porvarihallituksen harjoittama ns. politiikka, tämmöistä rosvoamista, ryöstämistä ja ihmisten hyväksikäyttöä en olisi koskaan suomessa uskonut näkeväni. Näiden porvarisankareiden paikka on vankila eikä suomen hallitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu