...IHAN kaiken. Olin joskus liikemies, mutta sitten alkoi alamäki. Johdin yritystä, minulla oli kaunis vaimo ja kaksi lasta. Sitten löysin pelaamisen. Se alkoi pienillä panoksilla, muutama kymppi pelikoneisiin päivittäin. Nälkä kasvaa syödessä, joten pian löysin jo itseni kasinolta korkeiden panoksien blackjack-pöydistä. Yhdessä illassa saattoi mennä kymmeniä tuhansia. Nyt asun helsingin roihuvuoressa pienessä yksiössä, en omista enää autoa, sillä jouduin myymään sen. Vaimoni jätti minut ja vei lapset mukanaan, luottotietoja ei ole. Sain potkut koska käytin yrityksen rahoja pelaamiseen. Nykyään elän hernekeitolla ja vedellä. Aloin myös tarttua pulloon yhä useammin, ja nykyään olen alkoholisti. Joten, muistakaa tämä seuraavan kerran kun tekee mieli pelata.
oon hävinnyt kaiken..
dfjkdf
53001
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
elämässä ei aina mene niin ku suunnittelee mutta sanonta mikä ei tapa se vahvistaa pitää paikkaansa.paljon voimia sinulle nousta pohjalta ylös,tie ei ole välttämättä helppo mutta kannattava.elämä voittaa aina!!
Sulta siis vaan vaimo ja lapset lähti kävelee. Multa meni molemmat rakastajattaretkin ja akka vei vielä koirankin. Sit mä sijotin loput pörssiin uuden thaikkumuijan nimissä ja se rakens niillä talon ja vaihto sit mut uuteen uhriin. Ei kai olis pitäny naida ekaa likkaa joka tuli baarissa vastaan.
Nyt mä oon Meri-Rastilassa ja ainoo lohtu on ett naapurin tummaihoiselle sedälle ku on kiltti ja suostuu sen pyyntöihin, ni pääsee ees pari kertaa viikossa pelikonetta pelaamaan.
shulla shentään kaikki hengishä.Mutta mun kisha hyppäsh
Katajanokalla v2002ikkunasta ja kuoli.Miten mahtuikin ,vaikka ikkunassha oli kalterit,
Mä lähdin shit vähän myöhemmin Tampereelle kirjeenvaihtoyshtävättären luo.
Shekin sitten kutshuttiin Hämeen Linnaan ja mä koitin viimeishillä kolikoilla matkarahoja kehä 3sen shisäpuolelle.Mutta niin shiinä kävi että hävishin kaiken täyspottiin.Shurku mua kun jouduin jäämään kolmosen ulkopuolelle.
Mut sitä kisshaa on ikävä.Ja se entinen ashuntokin on muutettu kuulemma hotelliksh.
Eikä enään mua pääshtetä lähellekkään pelikonetta.
Mutta jos joku täällä olijoista tosissaan on
pelaamisen kanssa pulassa niin auttavia puhelimia
on olemassa.
Ikävä kyllä, vain suurpelureille maksetaan oikeudenkin kautta rahat takaisin(Helsingin käräjäoikeus on määrännyt Nordean maksamaan takaisin sijoitusrahastoissa hävityn miljoona euroa korkoineen, koska Nordean pankinjohtaja ei antanut vakuutussopimuslaissa määrättyjä riittäviä tietoja. Asiasta kertoo tiistain Helsingin Sanomat.)Niille varmaan on perustettu eliittikriisipalvelu.Ehkä hotelli Katajanokassa-Sinne vaan kaikki osakekursseissa
pelanneet.Nordea jakaa rahaa.
Voi kun jostain shais ne matkarahat
Joo itekki oon riippuvainen hävisin mun koko kuukausrahan(10€) nyt jo 4 krt putkee.... Vatii vitusti voimii päästä täst ylös... kaikkee hyvää sulle veli.
Sinulla selvästi on toimiva netti yhteys niin etsippä joku uus asia elämääsi josta voit nauttia täysin siemauksin :) esim. Itse löysin Naruto anime sarjan joka on rakastettava tarina menestyksestä ja sitten putoamisesta pohjalle... ja sieltä sitte tämä naruto niminen poika nousee ylös.
Sen seurauksena löysin japanin kulttuurin ja rupsein polttamaan japanilaista piippu-tupakkaa... Sain myös työpaikan myöhemmin japanin kulttuurin asiantuntijana.
Löysin myös paljon uusia ystäviä anime.fi foorumeilt..
ps. tuo oli vaan esimerkki mitä voisit etsiä, pointtini oli että etsi uutta sisältöä elämääsi pelaamisen sijaan niin miekin tein veli ja nyt elämäni on aika komiaa katsottavaa vaikka niin itse sanonki! voimia veli, voimia....
jos tuntuu ettei rahat riitä ja mikä parasta ei tarvitse itseään hävetä kun henkilökuntakin on rappiovedolla.