Tontti Venäjältä

Miksi Venäläiset saa ostaa Suomesta mitä lystäävät,mutta Suomalaiset Venäjältä ei,saati vuokrata.Minulla olisi tontti katsotuna Laatokan rannalta,mutta ei,niin ei.
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viime kesänä. Suoraan sanoen oli Laatokan onni että joutui Venäjän haltuun. Jos alue olisi jäänyt meille olisi varmaa että maisemat olisivat samanlaisia kuin Saimaalla (mökki joka sadalla metrillä). Joka ei usko lähteköön ensi kesänä katsastamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallitus ohoi! kirjoitti:

Miksi Venäläiset saa ostaa Suomesta mitä lystäävät,mutta Suomalaiset Venäjältä ei,saati vuokrata.Minulla olisi tontti katsotuna Laatokan rannalta,mutta ei,niin ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu