Mistäs löydän videonpätkiä Asikaisen ja Gevorin ottelusta? Jos Amin ois voittanut, mtv3, iltalehti jne. ois pullolaan videoita yms. materiaalia ottelusta. Mutta kun tulikin pataan, ei ole pokkaa uutisoida "kunnolla" ottelusta. Täyttä pelleilyä tuo tiedotusvälineitten homma!
Asikainen - Gevor VIDEO
---
262946
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
täyttä pelleilyä on asikaisen niin sanottu nyrkkeilijän ura.naurettavaa rocky balboa meininkiä.kax kertaa reppana jo saanu kunnolla pataansa,ei muutakun kirkkonumme prismaan kassaneidiksi."vain mestaruus kelpaa" lausetta kannattaa hieman tarkentaa sekä valmentajan että valmennettavan.mutta hyvää viihdettähän tuo on katsoa kun tollanen lässyttäjä saa pataansa ja istuu perseellään kanveesissa ja silmät stondaa guubassa.
Joo, jotain vitun tuijotus-uhoomista ottelun alla.... voi helevetin pelle, siinä vähä sakemannia meinas alkaa hymyilyttämään ku piti tuijottaa. Turha jätkä koko asikainen!
"turha jätkä koko Asikainen" hmm jos hän on turha jätkä niin mikähän sinä, tai minä olemme? minä en ainakaan ole eroopan mestari enkä saavuttanut muutenkaan lähimaillekkaan sitä mitä Asikainen on! kerroppa omat saavutuksesi ja oikea nimesi ja tule sitten tänne sanomaan että kuka on turha jätkä!
ylipäätänsä seuraat nyrkkeilyä? Asikainen ei ole yhtään huonompi hävityn ottelun jälkeen kuin ennenkään sitä. Gevor oli parempi ja sillä siisti, mutta aika alhaista mollata Asikaista.
Tietty "uhoaminen" ja tuijotukset kuuluu nyrkkeilyyn eikä sillä ole mitään tekemistä sen asian kanssa etteikö kunnioittaisi vastustajaa.
asikinen on pelle.tuijottava pelle joka tyrmätään heti kun vastaan tulee joku joka osaa lyödä takasn.ja miksei aminni ole enää mestari jos kerran on niin helvetin hyvä????naurettava teatteri sai ansaitun lopun.
tollanen tuijottaminen ja muu bullshitti vaan kuvastaa koko jätkän naurettavuutta.käydään ulkomailla ja pajulahdessa,asutaan hotellissa rocky balboa tyyliin....hah.mutta sitten kun nyrkin pitäsi alkaa puhumaan niin aina löytyy joku selitys.tälläisenä päivänä hävettää olla suomalainen!!!kiitos amin nöyryytyksestä!
perisuomalaiset.katkeruus,kateus ja vahigonilo astuvat kuvaan
tappion jälkeen idi on sitten nii paska,idi ei ole suomaliainen jne jne.
onneksi jaksan silti usko että suurin osa nyrkkelyä seuraavista suomalaisista on kanssani samaa mieltä
,amin asikainen on suuri urheiljia jonka nyrkkeily meriitit ovat kiistattomat,nyrkkelijän hän on tarjonnut nyrkkeilyn ystäville monia unohtumattomia hetkiä.
sydämmein pohjasta minä ainakin toivon tsemppiä idille sekä taustajoukoille tuleviin koitoksiin olivatpa ne sitten mitä tahansa.
Lyhyt aikaisia mestareita mailmatäynnä.Ei siinä mitään pahaa ole.Eikä se mikään turha ole, kyllä kirkkonummella kentänhoitajaa tarvitaan jatkossakin.
Luuletko,että Asikainen ei pysty puolustamaan itseään,vai loukattiinko poikaystävääsi.
Vaan vetää turpaan.Ali Tyson kuka hyvänsä oikea mestari ei kyllä vähääkään kunnioita vastustajiaan lue vaikka "suurin ja kaunein "kirja alista.Toi on sellaista suomi nyrkkeily paskaa mitä sä jauhat.
sillä jos asikainen olisi voittanut ja päässyt mm-matsiin olisi seuraukset olleet tuhoisat.eläkkeelle vaan.kyllä näitä pilipali-melkein mestareita on ennekin nähty.
munki mielestä saku oli herrasmies. kasvatti vain omia paineita tollasella käytöksellä Idi. ja must tuntuu, että Pekka ei osaa taktiikkaa luoda..eikä siellä voi aina orjallisesti piirustuksia noudattaa..se on arvaamaton ja yksinäinen mesta, toi kehä..(kokemusta on.)
On rohkeaa ja miehekästä istua kotona koneen ääressä toinen käsi näppäimistöllä ja toinen kaljapullossa ja jakaa näitä uhofiiliksiä, siihen on jokaisella toki oikeus. Älä suotta edes vastaa tähän viestiin, ei sinun tarvitse koska olet niin kova jätkä mutta yksi asia on varma; sinä finninaamainen apina et ole koskaan edes vetänyt nyrkkeilyhanskoja käteen saatikka ollut kehässä silmätysten kaverin kanssa joka yrittää lyödä sinulta tajun kankaalle. Suurimmat mestarit on tietysti joka lajissa pubin puolella tai äitin peräkammarissa. Sinä mulkero paskaisit housuun kun nyrkkeilymatsia sinulle edes ehdotettaisiin. Laita kone kiinni, vaihda kusiset kalsarisi puhtaisiin ja mene etsimään jostain nyrkkeilysali. Treenaa puolivuotta, ota pataasi ja kirjoittele sitten uudelleen lässyttäjistä jos vielä kiinnostaa. Et yksinkertaisesti tajua hevonpersettä asiasta josta kirjoittelet. Mutta täällähän se on turvallista, anonyymisti ja äidin kolistellessa turvallisuutta tuoden keittiössä...
amin "idiot" asikaisen häviö??ei kato kannata elätellä toivoitaan kun kyseessä on noinkin surkea nyrkkeilijä kuin asikainen on.putoat vaan koko ajan korkeammalta haaveinesi.eläkkeelle joutaa,on hyvä ajoissa hyväksyä se fakta ettei pärjää.
ruotsalaiset haluaa'sut, muuta sveduihin pelle
http://www.youtube.com/watch?v=aJmr5CKY73M&feature=related
mee muualle pelleilemään.
"First, he wanted to decide it with power, but then adjusted to his strengths and good counter-punching. A deserved victory!"
SIIS onkse tuo jätkä?
Siis ihan sairaan kova suomalaiseksi! Ja leffojaki tehty noin monta! Mitä ihmettä te tuollasta supersankaria mollaatte? Kovaa sekin on joutunu harjotteleen. Gevor vaan pisti vähän velmua välillä ja sotki Aminin rutiinin. Jännä nähä kuitenki miten Amin lähtee treenaan seuraavaksi ja ottaako revanssin. Ehkä siitäki vois tehä leffan niin saatais jatkoa mahtavalle elokuvauralle.
On se vaan kova jätkä.
Kiitos ironfistille hyvästä videoinnista.
http://www.iltasanomat.fi/videot/uusimmat/1621197
ja ihan suomen kielellä
kumpi oli tehokkaampi.
Jos joku kysyy asiallisesti videota niin keskenkasvuiset junnut tulee tänne riehumaan. Naurettavaa.
Tosiasiahan on se että parempi voitti. Gevor hävisi Abrahamille MM-ottelussa vasta 11. erässä johon saakka oli parempi kunnes Abe sai tyrmäysosuman. Eli kyllä Gevor on maailman parhaimmistoa. Asikainen ei sielläpäinkään. Toisekseen Asikainen oli lähellä lopettaa ottelun neljännessä erässä. Mutta nyt kävi näin. Ja kyllä Asikainen on omassa sarjassa YLIVOIMAISESTI SUOMEN PARAS NYRKKEILIJÄ joten mitä vi...tua te pikku lökäpöksyt tulette tänne valittamaan tuskaanne... Heijas
Terv. Nykkeilijä (kai ihan paska kun en voittaisi edes Asikaista)
Ellei vinstaa sitä .On ihme paskaa mitä säki selität .Samalla logiigalla ei saa puhua mitään mistään urheilusta jos ei vinstaa sitä kenestä puhuu.
Samaa voi tietysti laajentaa koskemaan muutakin kuin pelkkää urheilua.Onks tossa ny mitään järkeä.Vähän akkamaista puhetta mun mielestä.
Jos Asikainen uhoo ja aukoo päätään ,niin kuin asiaan kuuluu.Niin kuunelkoon nyt edes vähän asiaakin paskan esitysensä jälkeen.Parhaansa varmasti teki mutta ammattilaiskehissä se ei riitä Asikaisen kohdalla.
Kysymys oli siitä että pitäisi lukea aihe ja vastata siihen. Toisekeen, kuvitteletko että Asikainen näitä lukee.
Ja kolmanneksi "uhoaminen" kuuluu lajiin.
Neljänneksi: tottakai kritiikkiä saa ja pitääkin antaa mutta jos luet noita ylempiä viestejä niin asialinjasta ollaan kaukana.
johon vastauskin jo saatiin.Toi sun viestis oli ihan yhtä kaukana.Paitsi jos olet palstan seriffi.
Vai opastatko ihmisiä noin yleensä miten pitää käyttäytyä.Se kyllä kannattaa tehdä tällä palstalla ja anonyymisti.Tiedätkin jo varmaan miksi.
Juu... ihan sen takia ajattelin rekisteröityä että voisit tulla vetämään mua turpaan. Anonyyminä olet itsekin?
Kyse nyt vaan oli siitä että kyseiseen viestiketjuun kirjoitetut asiattomat viestit asikaisesta ottavat minua päähän ja minähän mielelläni kyllä asian sitten ilmaisenkin.
Voinhan mä olla sulle vaikka seriffi
kun kaksi dorkaa jotka kiistelee siitä mitä tänne
saa kirjoitaa sinä ja minä.Tapahtuuko sullekkin näin ihan kuin juna olis menny ohi?