Eikö niillä eduskunnan apinoilla ole taaskaan tärkeämpää tekemistä kun miettiä paljonko korotetaan viinan hintaa saatana.
Taasko
viinaa
2150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
muuhun homaan, mitään muta ei saada aikaiseksi kun työryhmiä pohtimaan sitä sun tätä ja lopputuloksena, jos sellainen vuosien päästä saadaan aikaiseksi on susi jo syntyessään, viinaa, bensaa, autoja jne on niin helppo verottaa kun ei EU:kaan puutu Suomen sössimisiin.
Joutais korottaa vaikka 20%,mutta ei siihen tarvitse kansanedustajia sohlaamaan väliin.Tuommoisen asian käsittelee varttitunnissa kaikkine puheenvuoroineen ja asia on sillä selvä.Tämän maan politiikan ovat "ryssineet" niin nykyiset hallituspuolueet kuin nykyinen vasemmisto-oppositiokin täydellisesti.Kukaan ei aja nykyään ns.tavallisen kansalaisen asiaa,vaan jokaisella on vain ja ainoastaan vallanhalusta kyse.