Kylläpä oli ilo kuunnella ja katella taitavia ja karismaattisia miehiä lavalla.
Ari on kyllä tosiaankin saanut uutta virtaa tohon hommaan ja se näkyy ja kuuluu. Sen ääni on mahtavassa kunnossa.
Ari on kyllä tosiaankin saanut uutta virtaa tohon hommaan ja se näkyy ja kuuluu. Sen ääni on mahtavassa kunnossa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitkä laulut Ari lauloi?
sekaisin, etten muista. Sori!
oikein muistan, niin Pieni Rumpalipoika, Joulu yö, Ilouutinen, Varpus biisi, oli sielä vielä joku muukin, mut en muista mikä.
Porukkaakin oli ihan kivasti ja hauskaa tuntui olevan niin lavalla kuin tanssilattiallakin.
laulamana.
http://www.youtube.com/watch?v=eGvBUz1HPyA
kuuluu taas asian ydin. arilt taittuu biisi ku biisi omal tunnistettawal saundil. lucast ny ei oo mitään mainittawaa sanottawaa.
pääsee jo ihan joulutunnelmiin. Hauskaa nähdä taas Lucaakin.
Ite kun en keikalle päässyt, niin on tosi ihanaa nähdä näitä edes tuubista.
Herttainen ja jotenkin haikea esitys, mutta niinhän tuo laulukin on haikea. Vastakohdat täydensivät toisiaan mainiosti.
kyllä joululaulut saavat näissä aivan uuden ulottuvuuden. Mikä esitys, kertakaikkiaan. Lucakin ihan.. lämpöisenä? Ja Arin ääni.You know.
onks Ari kasvanut vai oliks sillä korkkarit jalassa tai seisoiko ämpärin päällä? Tossahan se on melkein Lucan kokonen? Jos Ari kasvaa nimittäin vielä, niin se äänenmurroskin on kohta tosiasia. Sit silläkin on pelkkä tusinaääni. Harmi.
niin et on wälil pitempi ja wälil pätkempi..kätewää ;))) oisko taas yks spesialiteetti lisää.
Näkyi se mikä tekee Arista tähden ja Lucasta ei. Ari vain veti taas niin hyvin, että Luca kalpeni täysin.
Tuo Arin saundi on mieletön!
kyl kuulu mun suosikkimusaan et suhteellisen paskat biisit alla.
lucan kokoinen ollu viimeset puoltoista vuotta ainakin, mitä oon nähny.........