Niin, nyt uuden koneen myötä, Vista 32 olisi tarve pelata mutta ei onnistu. Koetin asentaa vanhan Rally Trophyn ja Logitechin formula force ex ratin.
Mikä siinä mättää että kalibroituani ratin ei taas pelissä pysty määrittämään ohjaimia. Pelin avautuessa tuntuu että ohjaus toimii muttei polkimet.
Tässä täytyy olla vistassa jotain ihme suojauksia tms. Saikohan kukaan mitään käsitystä tästä?
Ongelmia ja neuvoja
3
479
Vastaukset
- Vista_fani
Klikkaa peli.exe:ä hiiren oikealla napilla ja valitse ominaisuudet ja sieltä välilehti yhteensopivuus. Valitse sopiva.
Yritä ajaa peliä järjestelmänvalvojan oikeuksilla= hiiren oikea nappi ja suorita järjestelmänvalvojana.- samaaga
Yritetään jotenkin sorvata, onneksi on vielä vanha kone mutta uudella tietysti tarkoitus ensisijaisesti.
mul ois täällane ongelma, ku käynnistän peliä tai meen asetuksiin siihe tulee aina tällai teksti: file error: missing variable "languageId01" data/language/language.ini, muut pelit kyl toimii. haluaisin tähän vastauksen, peli kyl ennen toimi mut tänää pistin koneesee ei toiminu. kiitos vastauksista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637