timo

tee nyt ihmeessä lakialoite.

joka estäisi tuon villiksi yltyneen

venäläisten suomen -oston.

emmehän mekään saa ostaa
vanhempiemme stalinin
ryöstämiä maita.
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ryöstetty, me ollan ne menetetty. Silloin kun suomi meni ns. vanhan rajan yli, niin silloin oltiin jo väärällä tiellä, ja sen seurauksena ollaan menetetty karjalan laulumaat. Turhaa niitä on nyt itkeä takaisin, kun niitä oikeasti ei kukaan ole haluamassa takaisin. Ne jotka niitä kaipaa ei ole edes niitä koskaan livenä nähnyt, saati että niistä oikeasti jotauin tieytäisi tai olisi niihin fyysistä kaipuuta.

Äänestä

Miksi sinä ostaisit röystettyä omaisuutta takaisin,en minä vaan niin tee

Äänestä

tutustu Paavo hyvä myös addressiin eitonttikaupoille

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paavo46 kirjoitti:

tee nyt ihmeessä lakialoite.

joka estäisi tuon villiksi yltyneen

venäläisten suomen -oston.

emmehän mekään saa ostaa
vanhempiemme stalinin
ryöstämiä maita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu