Onko Virossa laivaromuttamoja, esim. Tallinnassa tai Pärnussa?
Laivaromuttamoja Virossa?
H2O- Heikki
6716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tallinnassa metallivarkaat vie katujen viemärikaivojen kannetkin. Jos Tallinnaan jätät rautalaivan ilman valvontaa, niin se on parissa päivässä paloina ja viety pois. Sama Pärnussa. Etkä saa ruplaakaan!
Käytännössä siis kuitenkin on ;o)
Tallinnasa,Koplin kaupunginosassa,elikkä ihan Tallinnan länsireunassa. Aivan telakan (Baltic Ship Repair Company)vieressä. En tiedä onko samaa firmaa.
Kopli..sinne ei kannata auringonlaskun jälkeen valkoisen miehen mennä:)
Oiskohan toi pahempi kun Sörkan satama 50- luvulla?
Kyllä Kopliin voi mennä pimeälläkin, siellä on hyviä venäläisten kaljakuppiloita. Itsestä on kiinni, jos saa turpiinsa.
Onko se itsestä kiinni oikeasti? Itseäni en ole (vielä) kertaakaan nokkaan lyönyt, mutta jokusen kerran on ihan tuntematon tullut pienessä sievässä uhoamaan.
Koplissa majailee suurin osa Tallinnan narkkareista.
Jotkut taksit eivät suostu ajamaan sinne öisin.