Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Blues - TPS

Mitä mieltä itse kukin on pelistä?
Mukava ja kokeilemisen arvoinen vieraskerroin
ainakin omasta mielestäni
TPS muutenkin porskuttaa vieläkin todella hyvällä pelillä ylöspäin sarjassa , kun taas Blues ei ole vakuuttanut viime peleillään.
6340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kokeilemisen arvoinen vieraskerroin ja taidan itsekkin sen pistää huomenna lapuille.

Äänestä

No kyllähän Tepsiltä nopeutta, taitoa, voimaa ja peliälyä löytyy mutta nähtäväksi jää riittääkö motivaatio vieraissa pelamiseen ihan voittoon asti. Melkein voisi veikata että se joukkue voittaa joka on syönyt aamupuuronsa isoimalla lusikalla.

Suositus (X)

Äänestä

TPS pelaa maanantaina Espoossa ja KalPa matkustaa maanantaina Kuopiosta Turkuun. Viimeistään tiistaina loppuu TPS:n lento. KalPa hakee toistamiseen täydet pisteet tänä syksynä Turkkusesta.

Äänestä
  • Kyllähän se Kalpa tulee varmaankin viemään tiistaina kovan maanantai pelin jälkeen puhtaasti
    veikkaan siitä pelistä 1-4 / 0-3 tai vastaavaa.
    Mutta Blues - TPS tuolla TPS kertoimella saa turkulaisen heittämään lennossa olevan TPS puolesta kunno panoksella
    Tasapelin mahdollisuus on kylläkin aika hyvä varmaankin , mut Blues tuskin tyytyy siihen eli lähtee yrittämään voittoa ja siinä vaiheessa viimestää TPS voi saada hyviä iskupaikkoja.

    Äänestä

Huomiselle voisi kokeilla esim.
Blues - TPS 2 kerroin 4,85
Södertälje - Färjestäd 2 kerroin 2,00
kokonaiskerroin 9,7 jo tuosta tuplasta
siihen jotai muita mukavia lisäysehdotuksia
ja panosta tuohon isommallakin ehkä riippuen aamun scouttauksista jotka huomenna tehdään

Äänestä

Todella hyvä kerroin. Bluesilla on taipumus tehottomuuteen ja TPS on saanut pelinsä kulkemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jäkkäri kirjoitti:

Mitä mieltä itse kukin on pelistä?
Mukava ja kokeilemisen arvoinen vieraskerroin
ainakin omasta mielestäni
TPS muutenkin porskuttaa vieläkin todella hyvällä pelillä ylöspäin sarjassa , kun taas Blues ei ole vakuuttanut viime peleillään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu