Väkivalta ja uusnatsit tulevat

Ruotsissa on päästy jo askelta pidemmälle uusnatsismin ja väkivallan tiellä. Nyt portit on avattu tälle kehitykselle myös Suomessa. Kohta veri virtaa myös Suomen kaduilla, ja Timppa nauraa....?

http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/Uusnatsit ja vasemmistolaiset kahakoivat Etel%E4Ruotsissa/117585
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valitettavasti tuohon mellakoiden alkamiseen ei ole enää pitkä aika, sen näkee kaikesta mitä ilmassa on.
Liian löysä maahanmuuttopolitiikka ja viher/puna sokeiden nostattama sotahenki Halla-Aho:n lausahdukset, joista ei ota selvää onko hän vain isänmaallinen tollo jauhamassa paskaa vaiko mies selkeän linjan takana?
Oikein tajua tuota T-paita businesta tämän kaiken keskellä, tulee mieleen helppo heikki:P
Aluksi pisin häntä miehenä joka vihdoin sanoi jotain mikä olisi pitänyt sanoa ajat sitten, mutta nyt en olekaan enää varma!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oletko valmis? kirjoitti:

Ruotsissa on päästy jo askelta pidemmälle uusnatsismin ja väkivallan tiellä. Nyt portit on avattu tälle kehitykselle myös Suomessa. Kohta veri virtaa myös Suomen kaduilla, ja Timppa nauraa....?

http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/Uusnatsit ja vasemmistolaiset kahakoivat Etel%E4Ruotsissa/117585

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu