Turha

Presidenttiä ei nyky-Suomessa tarvita. Sotkee vain tehokkaasti parlamentarismin kuviot. Pääministeri voi hoitaa homman "toisella kädellään". Tuottavuuskohde n:ro 1.
5254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tuki presidentti Halosella. Vai mitä?

Äänestä
  • Kulujen karsinta on syytä aloittaa turhista edustuskuvioista kuten tämä presidentti-kuvio.

    Äänestä

leipäjonojen lyhentämiseen.Kyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


instituutio kirjoitti:

Presidenttiä ei nyky-Suomessa tarvita. Sotkee vain tehokkaasti parlamentarismin kuviot. Pääministeri voi hoitaa homman "toisella kädellään". Tuottavuuskohde n:ro 1.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu