tehnyt kuin sai keskustelun käyntiin parhaimmilla teksteillä mitä aiheesta on koskaan suomeksi kirjoitettu.
Siitä hänelle täysi ja jakamaton kunnia.
Kaikki muu on joutavaa loiskiehuntaa eikä millään tavalla vähennä hänen mainitsemaani ansiota.
Siitä hänelle täysi ja jakamaton kunnia.
Kaikki muu on joutavaa loiskiehuntaa eikä millään tavalla vähennä hänen mainitsemaani ansiota.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos motiivina on viha, keinona voi olla valhe. Halla-ahon metodi on paljastettu Helsingin Sanomien viimeisimmässä jutussa täydellisesti. Siksi Halla-aho yrittää nyt paniikissa kumota tuota totuutta itsestään. Mutta kuten Vennamo sanoi: kyllä kansa tietää. Halla-aho tunnetaan jo läpikotaisin. Hän ei enää petä ketään.
Halla-aho on tehnyt TÄRKEIMMÄN työn nostamalla asian esille! Nyt maahanmuutosta puhutaan mediassa joka päivä. Kaikkein hauskinta on että media mainostaa hänen kirjoituksiaan sisältävää foorumia, Scriptaa, aivan hillittömästi!
http://www.halla-aho.com/scripta/
Tunnettuus Suomessa tehtynä Googlen "pikatestillä":
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=halla-aho&btnG=Hae&meta=lr=lang_fi
...kielellä suomi noin 69 400 sivun joukosta haulle halla-aho
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=jussi halla-aho&btnG=Google-haku&meta=lr=lang_fi
... noin 29 500 sivun joukosta haulle jussi halla-aho
Mistä sitä "keskustelua" käydään? Halla-ahosta, ei maahanmuutosta.
Halla-aho valehtelee karkeasti, ja Halla-ahon kannattajat häiriköivät netissä ja tukahduttavat meuhaamisellaan kaiken asiallisen maahanmuutto keskustelun. Kas, asiasta ei saa keskustella kukaan muu kuin Mestari itse ja hänen nuoleskelijansa.
Halla-aho on itse asiassa tehnyt enemmän hallaa kuin hyvää asialliselle maahanmuuttokeskustelulle.