Selkeästi identifioitava nimimerkki tarvitaan, ja henkilökuvan esittely jos mielii keskustella.
Häirikkömme on nimimerkitön haamu joka tuo esiin halveksuntaa panetusta ja tyhjää. Saatana tarkoittaa suomeksi muun muassa tyhjää ja sekoittajaa. Sellainen häärii joukossamme tänäänkin. - Kavahtakaamme häntä.
Häirikkömme on nimimerkitön haamu joka tuo esiin halveksuntaa panetusta ja tyhjää. Saatana tarkoittaa suomeksi muun muassa tyhjää ja sekoittajaa. Sellainen häärii joukossamme tänäänkin. - Kavahtakaamme häntä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos kuuskymmpinen äijä ei kolmen viikon jälkeenkään vielä ymmärrä mitä on häiriköinti ja mitä on aiheellinen synnistä nuhteleminen, nii ole ihan hiljaa!
Soita välillä vaikka Mensaan ja anna tehdä ittelles älykkyystesti. Jos putoot debiilin luokkaan, niin sitten me ymmärretään.
Ja nuo saavat olla, Niin kuin Gj. sanoi augatista. Saamvat mädätä omissa mietteissään .
ei se kumminkaan ihan oma miete ole:
Jumalan sana näätteks kehoittaa kristilliseen käytökseen. Pitäs koskee Ahdasta Porttiakin.
Millään ei vaan tahdo raitis sanan neuvo hälle kelvata.
Ei se ole Jumalasta, että asiallista nuhtelua sanotaan häiriköinniksi.
Täällä häiriköi moni jumalaton ressukka, vain kiusaamismielessä. Kun Kristusta julistetaan on mahdollista että joku näistä häiriköivistä syntisistä kääntyy armahtajan puoleen. Ilmeisesti häiriköijä on kuitenkin yksi ja sama henkilö kaikissa tapauksissa.
Kerros Ahdas portti, mik sanoissa "ämmä" ja "haista paska" on Kristusta?
Mistä luulet että, tuo poliisina olo olisi Jumalasta , tai Jeesuksesta.
Luuletko että raitis sana ei kelpaisi, tai se mitä sen pitää ohjata neuvoa, sata lasissa että Ap tietää sen huomattavasti paremmin .
Noista sinun asiallisista nuhteista voi olla toistakin mieltä, se voi olla sinänsä häiriötä.
Pilli ja Pulla!
Sinä ja sinun kissat, on meilläkin ihana kissa. Eikä ole monni, niin kuin sinun nimesi. Eikä ole jättänyt häntäänsä oven väliin, niin kuin pekka.
Mutta arkaadianmäen, tyttö kissa oli kiltti pekalle ja he tulivat toimeen keskenään. Nyt pitäisi keskustella jostain aiheesta, voisi tuo olla vaikka käärme . Sillä tuo lupaus, joka annettiin esivanhemmillemme , Että vaimon siemen oli rikkipolkeva käärmeen pään. 1 Moos. 3:15.
On täyttynyt Kristuksessa. Hebr. 2:14. , Luuk. 11:22. , 1Joh. 3:8. Samoin toteutui kristuksessa tuo lupaus, jonka Jumala antoi Aabrahamille: Sinun siemenessäsi tulevat siunatuiksi kaikki kansakunnat maan päällä 1 Moos. 22:18. Sillä Kristus on lihaansa mnähden syntyoisin Aabrahamin suvusta ja on lunastanut meidät lain kirouksesta Gal. 3:13.
Sekä tullut siunaamaan meitä Ap.t. 3:26. ja lahjoittaan meille iankaikkisen elämän 1 Joh. 5:11-12. Sanalla sanoen: kaikki Jumalan lupaukset ja sanat vanhassa testamentissa ovat täyttyneet Kristuksessa, ja niin on Jumalan totuus ja uskollisuus samoinkuin hänen käsittämätön armonsakin.
Kristuksessa Jeesuksessa ilmoitettu .Sen tähden Johannes sanoo: Armo ja totuus on tullut Jeesuksen Kristuksen kautta . Ja sen tähden on nyt koko autuutemme siinä, että todella uskomme tähän Jumalan ilmestykseen lihassa ja otamme vastaan Jeesuksen Herraksemme .
Eikä Monnia ,
Mutta ethän viitsis olla Pulla?
Omat aivot on kai sulla?
Oikea kiusanhenki. Myrkyttää koko ilmapiirin.
Todennäköisesti ei ole uskova, eikä lestadiolainen. Harrastuksena hänellä on häiriköinti ja keskustelun syntymisen ehkäisy kristittyjen sivulla.
Sinulta ap odotetaan parannusta, joka tarkoittaa että lakkaat synnistä. Joskus julkinen anteeksi pyyntö, rumasta kielenkäytöksestä on myös paikallaan.
Ei täällä sinua ketään vihaa, ainoastaan nuhdellaan aiheesta. Et voi julistaa Kristusta vanhan luontosi vallassa, koska silloin tulee Jumalan nimi pilkatuksi.
Istu hetkeksi tietokoneesi ääreen, ja lue omia kirjoituksiasi ja kysy samalla Jumalalta toimitko oikein.
mitä monet täällä tarkoittaa .