Kunpa vaihteeksi kerrottaisiin TV:ssä Stalinin teloituksista,,,
Viher-punikit raivoavat palstalla
NL:n opetuslapset
7221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vihaamme sekä äärivasemmistolaista että äärioikeistolaista roskaväkeä. PS:sta on tullut turvasatama jälkimmäiselle rupusakille.
CCCP:n kuolema on yhä kauempana horisontissa ja sehän ottaa taistolais-puna-viheriäitä pattiin
Tältä sakilta Suomi on pelastettava kokoomuksen johdolla. Sen jälkeen kukaan kommari tai vihreä penska ei voi selittää kokoomusta "fasistipuolueeksi".
Demokratia perustuu individualismiin ja Kokoomus on se puolue Suomessa joka ajaa individualismia ja moniarvoisuutta.
"moniarvoisuutta", Perussuomalaiset ajaa tasa-arvoisuutta siinä se pieni ero!
Mitä paksumpi lomsa tai mitä enemmän perittyä tai keinottelulla saatua varallisuutta niin sitä arvokkaampi ihminen kokoomuksen mielestä on. Näitten ihmisten etuja puolue ajaa koko poliittisella voimallaan.
Individualismia on se, että ihmiset joiden kyvyt tai rehellisyys eivät mahdollista rikastumista tai saavat lopputilin lopettavista firmoista ovat laiskoja luusereita, kuten niin usein olemme näiltäkin palstoilta saaneet lukea.
Kokoomuksen demokratia on ison rahan demokratiaa, edes pienyrittäjät eivät saa armoa.
Kyllä se on niin että suurin osa jotka Halla-ahoa vastustaa ovat jotain muuta kuin viherpunikkeja,itse en siedä mitään vihriää,enkä punikkeja ja punkkeja,vastustajat ovat lakia ja järjestystä kannattavia ihmisiä
Persut eivät vaan tajua että maailmassa on olemassa muitakin ihmisiä kuin persuja ja "viherpunikkeja".
Tämän takia juuri poliisin ja armeijan pitää laittaa persut kuriin. Persujen pyssyleikit uhkaavat tavallisia työtätekeviä ihmisiä.