Eli olen ala-astetta käyvä tyttö.
Nyt on muutamana päivänä ilmennyt yhtäkkiä huimausta ja sydämen tykytystä. Lisäksi toinen korva on naksunut oudosti aina ennen oireiden ilmenemistä.
Voiko näin nuorella olla kyseessä paniikkihäiriö ja miten tulisi toimia?
Nyt on muutamana päivänä ilmennyt yhtäkkiä huimausta ja sydämen tykytystä. Lisäksi toinen korva on naksunut oudosti aina ennen oireiden ilmenemistä.
Voiko näin nuorella olla kyseessä paniikkihäiriö ja miten tulisi toimia?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sellainen lisäys, että syön "Kefalex 750mg"-nimistä antibioottia tulehdukseen, että voisiko se tehdä nämä oireet?
Elikkä mun mielestä syömäsi antibiootti voi aiheuttaa noi oireet...En tietenkään varmaa voi sanoa,mutta seuraile tilannetta äläkä kiinnitä niihin liikaa huomiota jospa ne siitä loppuisi.Kerro vanhemmillesi tai kouluterkkarille jos oireet ei lopu antibiootin jälkeenkään.Hauskaa joulun odotusta! :)
sinulla voi ihan hyvin olla paniikkihäiriö! nuo on tuttuja oireita!!