Kertoisiko joku ystävällisesti ja neuvoisi.On ollu jonkun aikaa PPP:n vaivoja jalkapohjassa ja kummassakin kämmenessä.Olen laittanu kortisonivoidetta,perusrasvaa ja valkovaseliinia sekä nuvisalia.Sillä oon saanut rakkulat vähenemään ja kuivumaan,mutt iho on ohut ja kuiva,joten laitanko vielä ko ainetta niihin kohtiin?????Ja muutenkin haluaisin hyviä käytännön vinkkejä miten selvitä ihan arkipäivistä .Kiitos
NuViSal
ja käyttö
2815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
.koko ikäni, joka nyt on aika vähissä, joskus saattaa näppylöitä tulla, kortisoni salva on hyvä, mutta älä käytä pitkiä aikoja, nykyään on kyllä hyviäkin hoitomuotoja, valohoito esim.
PPP johti auan oltuaan minulla reumaan, ne ovat yhteydessä toisiinsa
Hae hyvääa apua ajoissa, minä olen jo vanhempi ja aikoinaan ei paljon apuja löytynyt
Toivon tervehtymistä
Olen saanut semmoiset ohjeet, että kortisonipohjaisia voiteita ei silloin kannata käyttää, kun käyttää NuViSalia. Lisäksi kortisonivoiteet kyllä ohentavat ja kuivattavat ihoa.
Kannattaa laittaa NuViSalia siihen kuivaan ihoon, sehän ei kuivata ihoa.
Voithan sä laittaa palautetta kyseisen tuotteen tekijälle ja kysyä lisää neuvoja asiaan:
http://nuvisal.com/index.html