Kuka tietää mitä, mitä kaappoja Maxin viereen nousevaan ostosparatiisiin tulee...laittakaa vaikka rajuja arvauksia kehiin.
Mitä uuteen ostosparatiisiin???
1asiakas
215030
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
-H&M
-Glitter
-Hesburger
-Rax
vai että hese ja h&m?? ei oo totta..on hyvä maku sulla ainakin! "mä haluun glitteriä ja hampurilaisia ja haluan olla tonnikeiju h&m:n siisteissä kuteissa! ihan sama kunhan saa syödä niin paljon kun haluaa!"
HAHHAAHHAAHHAAAAA!! ÄLLÖPERSE!
Itse käyn joskus H&M:lla (en siis asu Iisalmessa mutta tulipahan nyt seurattua tätäkin keskustelua). Mielestäni kaikki henkkamaukan vaatteet eivät todellakaan ole mitään tyylittömiä. Teinit pukeutuvat niinkuin pukeutuvat; kyllä joka kaupasta saa huonoa ostettua, eli sijoitettua rahansa huonosti, mutta niistä saa paljon hyvääkin.
Asiahan on niin, että kyllä kaupoissa paljon vaatteita myydään, mutta valitettavasti niissä ei myydä tyylitajua!
Jos nimittäin se puuttuu... lopputulos on usein... no, se mikä on
Ei hullu ole se joka myy, vaan se joka ostaa!
Heseen taas en ole niin ihastunut (kuten en nyt henkkamaukkaankaan, mutta olenpahan sieltä joitakin löytöjä tehnyt - kuten myös muista kaupoista ja esim. kirppiksiltä!!!)
kuntoilukeskusta ja laihdutuskklinikkaa
no, tässä muutama veikkaus:Alko,dressam,hesburger.
- GIGANTTI
- MARKANTALO
- BAUHAUS
- Ä&O (äiti ja ottopoika)
- KULTAPAPU
- GIGANTTI
- BAUHAUS
- MARKANTALO
- Ä&O (äiti ja ottopoika
- KULTAKUPPI
Gigantti,Hesburger,R-kioski..
Alku huuman jälkeen paljon tyhjää vuokratilaa.
JYSK
gina tricot, joku upea kahvila, kunnon kenkäkauppa ja laukkukauppa
Gina tricot tuskin tulee, koska on vasta muutamassa suurimmassa kaupungissa ja iisalmi ei varmasti ole nro yksi heidän laajennus listalla. Vaikka kivahan sielläkin olis joskus pyörähtää.
Voi elämä, itse olen useaankin otteeseen käynyt Gina Tricot'ssa ... ja pelkkää trikoota täynnä koko paikka. Muutama hyvä joskus joukossa.
Poppi soi yleensä melko kovaa, sitä saankin kuunnella vähintään joka toinen päivä kulkiessani kauppareissulla ko. liikkeen ohi. Mikä ilo!
No, tuskin saatte ko. liikettä Iisalmeen iloksenne, vai miten se nyt oli. Ainakaan vielä. Mutta odottakaa vain.
Nyt meni yli.
SULTAN&SONS, minkä valikoimaan tulee kuulumaan
mm. lumikumit,suvikumit,huvikumit!
Paratiisiä tule,vuan noppeetten itäratojen ASEMA!
Huhuja on kuulunna, et markantalo ja gigantti... Varmaa tietoa ei ole.
veikkaan Agrimarkettia. Agrimarketteja ei ole koskaan liikaa.
ole paratiisi vaan ostoshelvetti
paskaa
Jospa siihen tulis joku huonekaluliike kun niitä ee vielä tässä kylässä oo tarpees.....tae joku ruokakaappa.