Otin kahdeksi viikoksi kokeiltavakseni tv1000-paketin, kun se sattui olemaan ilmainen. Kaksi viikkoa kokeiltuani totesin, että siellä tulee vain vanhoja elokuvia. Päätin, että en aio pitää pakettia. Epähuomiossa teinkin peruutuksen yhden päivän myöhässä. Tein ilmotuksen Welholle, että peruisin tilauksen, mutta se ei olekaan heidän mukaansa enää mahdollista. Se olisi pitänyt tehdä siinä kahden viikon sisällä tilauksesta, ns. kokeilujaksolla. Ilmoitin, että voisin maksaa yhden kuukauden kuukausimaksun, mutta se ei kelpaa Welholle. Minun täytyisi joko maksaa 90€ sakkoa mukamas sopimusrikosta tai sitten pitää kanavapaketti 6kk ja maksaa normi kuukausimaksu. Ei hirveästi kiinnosta kumpikaan vaihtoehto. Kanavat näkyvät edelleen eikä niitä katso kukaan meidän perheessä. Kaikki kanavalla tulevat elokuvat ovat sellaisia jotka on tullut vasta äskettäin (kaksi vuotta sitten) lainattua vuokraamosta. Eivät enää vastaa viesteihini kun kerran ärähdin niille viestissä.
Welho kusettaa
Welho on anuksesta
3
428
Vastaukset
- vika?
Toisin sanoen syytät Welhoa siitä, ettet itse tutustunut kokeilujakson ehtoihin?
- maksa turhasta
En kyllä itsekkään lähtis maksamaan moisesta mitään ylimääräistä. Kaikki operaattorit kyllä taitaa tehdä samaa ku Welho. Et varmaan oo ainoo joka joutuu kärsimään.
- ...1...
maksa turhasta kirjoitti:
En kyllä itsekkään lähtis maksamaan moisesta mitään ylimääräistä. Kaikki operaattorit kyllä taitaa tehdä samaa ku Welho. Et varmaan oo ainoo joka joutuu kärsimään.
Miten se kaapelioperaattori tässä muka kusettaa? Itse olet mokannut ja nyt joudut elämään sen mukaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555397Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2143932Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962609Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726