Visan hinnanostolla pyritään turvaamaan johtajien ylisuuret palkat ja eläkkeet.
Tästä sanoudun irti.
Tästä sanoudun irti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
hyvä siirto multa. Palvelut s-pankissa hyviä ja ilmaisia. Konttorit auki 21:een, siihen ei nordea pysty vastaamaan mitenkään.
Vuosi sitten siirryin S-Pankkiin ja olen ollut todella tyytyväinen.
Tuossa linkki Nordea uutiseen:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2008/12/16998&sort=false
Saaks kysyä mitä sä siellä "konttorissa" ramppaat?
Nostat rahaa, viet laskuja maksettavaks?
kuin nostaa rahaa tai viedä laskuja maksettavaks. Ai niin, S-pankissahan on maksupalvelu joten ne onkin hoidettava konttorin kautta, siis laskut kiikutettava konttoriin. Aivan kuten muissakin pankeissa. Siis mikäli käyttää maksupalvelua verkkopankin sijasta. Mikään pakkohan ei siihen ole ryhtyä.
Mutta voi olla myös esim. omalle tilillepano käteiseillä tms asia johon ei voi verkkopankkia käyttää. Niitä samaisia asioita hoidetaan samalla tavalla muissakin pankeissa, siis konttorissa.
sitten vaimo kävi avamaassa tuottotilin nordeassa makaaville kympiitonneileen ja samalla otti verkkotunnukset. Tämä kaikki klo 20. Kyseli samalla lasten tileistä ja kummatkin vanhemmat pitää olla mukana kun tiliä avataan. Tämäkin käy näppärästi s-pankissa toisin kuin nordeassa, missä pitää käydä keskellä kirkasta työpäivää.
Ei kaikkia pankkiasoita voi hoitaa netin kautta.
klo 9-21, la klo 9-18
joka paikassa joten se tietäis pahimmassa tapauksessa matkustamista ja aikaa menee. Monilla paikoilla on vaan ihan tavallinen Nordean konttori. Jos edes sitäkään.
turussa, eikä myöskää Hessassa, jossa tulee silloin tällöin purkkarilla käytyä lintsillä ja samalla keskustassa, esim hmvk:n satamassa ollan oltu yöt ja kävelty siitä mikälie torille, eikä siellä mitään Nordea Hoppia ole tullut vastaan.
Eka kertaa kuulen koko Nordea Shopista vaikka olin Nordean asiakas 20 vuotta. Toivottavasti S-pankki pysyy samanlaisena, eikä muutu joka 8 vuosi niin kuin syp/merita/nordea.
Mitä kortit maksaa muuten op:ssa? onko se heillä ilmaista? Entä toimiiko s-visa usassa?
eihän tässä op.sta keskustella vaan ketju on nordeasta
Jonkun pankin asiakas kun täytyy olla...
1. vuosi 1 e/kk, jonka jälkeen 2,5 euroa/kk. Luottorajan suuruudella ei merkitystä.
Itse olen vielä omistajajäsen ja bonusasiakas, joten saan visan ja verkkopalvelun yht. 2,75 e/kk.