Halla-Ahon kirjoittelu plogissaan on ollut tervetullut ilmiö tähän Suomalaiseen ummehtuneeseen menoon.
Mitä on tapahtumassa, pidin pienen tauon kunnes palasin katsomaan mitä täällä kirjoitellaan. Onko samat järjettömät solvaukset edelleen.
Meno oli sellaista ettei sitä mitenkään voinut ymmärtää, niin törkeää oli päällekäyminen Halla- Ahoa kohtaan että puistatti. Haukuttiin silmäs suut täyteen eikä huomattu mitä he solvaajat itse tekivät!!!! oliko fiksua esiintymistä ?
Minusta Halla-Aho on niitä harvoja, joiden sana kirjoitettuna täsmällisesti ja asipohjaisesti ei anna aseita sivullisille, menee kuin jyrä eteenpäin. Hyvä Halla- Aho!
Hän ei ole persuja vaan sitoutumaton, siinäkin on pelkästään vain se että on mahdollisuus mielipiteittensä jalostamiseen käytäntöön. Et ole ajatuksinesi yksin Halla- Aho jatka vain samaan malliin, noita laumasieluja on paljon ja se maksaa.
Mitä on tapahtumassa, pidin pienen tauon kunnes palasin katsomaan mitä täällä kirjoitellaan. Onko samat järjettömät solvaukset edelleen.
Meno oli sellaista ettei sitä mitenkään voinut ymmärtää, niin törkeää oli päällekäyminen Halla- Ahoa kohtaan että puistatti. Haukuttiin silmäs suut täyteen eikä huomattu mitä he solvaajat itse tekivät!!!! oliko fiksua esiintymistä ?
Minusta Halla-Aho on niitä harvoja, joiden sana kirjoitettuna täsmällisesti ja asipohjaisesti ei anna aseita sivullisille, menee kuin jyrä eteenpäin. Hyvä Halla- Aho!
Hän ei ole persuja vaan sitoutumaton, siinäkin on pelkästään vain se että on mahdollisuus mielipiteittensä jalostamiseen käytäntöön. Et ole ajatuksinesi yksin Halla- Aho jatka vain samaan malliin, noita laumasieluja on paljon ja se maksaa.
Vastaukset 22
Vanhimmat
HALLA EI OLE PUOLUEEN JÄSEN, EIKÄ EDES IKL:N SINIVALKOISTEN JA MUIDEN ÄÄRIRYHMIEN KANNATTAJA
HALLA ON ASIALINJALLA
En tiedä miten puoluetta yhden miehen varaan perustetaan mutta koittakaa ,persut ovat mennyttä kalua
on kokoajan kannatus vain kasvanut! Miten se mennyttä kalua on? On ihmisiä jotka toimivat puolueissa sitoutumattomina. Ei kaikki halua perustaa omaa puoluetta.
Halla-ahon haaveena on päästä eduskuntaan,mutta jos persut on kuopattu mikä on todennäköistä niin miltä listalta hän sinne kipuaisi
Halla-aho pyörittää Soinia ja Soini sellaisia kuin sinä, seles. Tajuatko harmaantuneilla aivosoluillasi, missä mennään? No et tietenkään. Siksi Hallis nauraa Timpalle ja Timppa sinulle...
Alas poika lutkuttamaan setä tulee sitten röyhtäyttämään
puolueessamme, ei sullakaan olisi tätä palstaa, minne kirjoittelet.
selkään (Sormo, U. Leppänen, Purho jne.). Nyt tuli kuitenkin sellainen jehu, jota soinikin kumartaa kiltisti ja nöyrästi ja puhuu vain luvan saatuaan: Jussi Halla-aho pisti soinille luun kurkkuun.
Sieg Heil!
Halla-ahon plogia lukee pieni vähemmistö. Samoin kuin näitä nettipalstoja. Älkää yliarvioiko tämän foorumin merkitystä. Halla-ahon merkitys on hyvin vähäinen. Varsinkin päättäjäpiireissä herran arvostus on entisen perustuslaillisen nyrkkeilijän luokkaa.
Halla-aho on joutilaille tekemistä, turhautuneille tuskan lievitystä. Poliitikkona hän populisti, joka vain vauhdittaa perussuomalaisten alasajoa, joko tulee nopeammin kuin uskottekaan. Kuten on aina käynyt tämänkaltaisille ääriliikkeille. Skandaalijutuille pääsee lööppeihin hetkessä, mutta kyllä kansa tietää. Lukekaan historiaa.
Arvostan mielipidettäsi ja sitä että tuo on sinun mielipiteesi. Ei minun.
.nyt susi on pukeutunut burgaan!
(anteexi;-lampaanturkkiin)
-ja turkki on maalattu vihreaksi ja nieksi on pantu solidaarisuus ja multikulti...
..pitkia ja lyhyita karvoja ja se kukkuukin!
-suomexi, satu keisarin vaatteista.
-ulkolaisexi,-Trojan hevonen
-suotsixi,-musta-puhahilkka ja susihukka
uutismuurin raoista..
-mitas siella nakyykaan!=synkkia pilvia!
Lahden Halla-ahon vaunuun!
Bae-bae Towerit!
Luin jossakin että Halla-ahoa kutsuttii rotuopintohtoriksi. Jos näin, niin hän on suomenruotsalaisten mies silä nehän ovat germaanista sukua kun taas suomalaiset kuuluvat ugrilaiseen kansaan.
paremmin rotuasioita?
tässä on faktaa ei siinä Halla-ahoa tarvita.
http://www.wiik.fi/kalevi/euro5b.htm
Kertoisitko kun olet paljon lukenut, missä teoksessa Halla-Ahosta noin kerrotaan?
Laita lähdetieto tälle palstalle, jos sitä et jostain kummansyystä löydä, niin älä ihmeessä kirjoittele vääriä tietoja totuutena.
ODOTTELEMME LÄHDETIETOASI.
Leif Salmenille
Kirjoittanut: Avoin kirje 13.10.2008 klo 12.12
Hyvä Veli!
Raamatussa opetetaan kuinka Pietari kielsi Jeesuksen kolme kertaa.
Soini kieltää kolmesti tukevansa Halla-ahoa.
Taustaa:
"Rotutohtori " Jussi Halla-ahon eduskuntavaaliehdokkuden hyväksyminen vahvisti yksinvaltaa pitävän ja puoluedemokratiaa halveksivan Timo Soinin kääntyneen lopullisesti oikeistolaisrasismin tielle.
Vaalimainonnassa Jussi Halla-aho antoi Neloskanavan maahanmuuttaja-kuumaperuna televisiomaionoskampanjansa maksuosoitteeksi Perussuomalaiset rp:n alajärjestö Perussuomalaiset Yrittäjät Ry:n osoitetiedot.
"Rotutohtori"Halla-aholla EI OLE Perussuomalaiset yrittäjät ry:n puolesta annettu sopimis ja nimenkirjoitusoikeutta.
Kysymmekin nyt syyllistyiko "Rotuitohtori" Halla-aho antamalla tietoisesti virheelliset laskutustiedot tilauspetokseen?
Lieneekö sopiva sattuma,mutta Helsingin perussuomalaiset yrittäjät ry:n puheenjohtaja oli tahdonvastaisesti pakoitettu ehdokkaaksi Lapin vaalipiiriin.
Helsingin yrittäjät ry:n nimenkirjoittajien selvitellessä Neloskanavan reskontan kanssa aiheetonta n.4000 Euron laskua,Nelosen reskonta vastasi, että laskutusosoite oli annettu tilaajan puolelta tietoisesti?
Marraskuussa 2007 Vartti-kaupunkilehti uutisoi näyttävästi Kontulan Perussuomalaiset ry:n pyytäneen syyskokouksensa päätöksellä "Rotutohtori" Halla-ahoa kunnallisvaalien ykkösehdokkaakseensa.
Kps:n varapuheenjohtaja Petri "Uimis" Haapasen mukaan Kps:n syyskokouksessa oli päätöstä henkilökohtaisella läsnäolollaansa hyväksymässä Timo Soini.
Lopuksi totean,"Rotutohtori" Halla-ahon eduskuntavaalikampanjasta puolueen alajärjestölle osoitetut Nelosen lähettämät laskut ovat olleet useiden henkilöiden nähtävänä.
Tässä kirjoituksessa en puutu muuhun,kuin siihen vallitevaan tosiseikkaan, että kulisseissa yksinvaltias Timo Soini tukee, pönkittää ja ajaa eteenpäin samean veden ryhmittymiä kaikella parlamentaarikon arvovallaan.
On myös olemassa kiistatonta näyttöä, että Soinin avustaja on hyvin tiiviissä yhteyksissä kansainväliseen uusnatsismin levittäjäorganisaatioihin.
Aivan mutta kuka on kirjoittaja se puuttuu?
Missä tuo avoin kirje on luettavissa kirjasta?
Laitahan nyt tuon teoksesi nimi.
Kirjoitin " olen lukenut" ja lähde jonka laitoin on luettavissa suomi24 keskustelupalstalla. Googlaa niin löydät missä se tarkkaan on.
Jos sinä meinaat että käyttämällä Suomi 24 keskustelupaltoja pitävinä FAKTA lähteinä ja voit niihin tukeutuen kirjoitella mitä sattuu voit joutua heikoille jäille.
Jos et satu tietämään lainattujen lähteiden tidot pitää aina mainita.
Vähän naurattaa.
Ei kai tämä palsta ole mikään tieteellinen foorumi, ja sinulle raukka tiedoksi,jos mainitsen "olen lukenut" on eri asia kun todeksi todistettu fakta.
Kyllä se raukka olet sinä !