näyttistä..

moroo..

ookoo..unohdetaan toi tupla näyttö..
vaan nyt pitäis saan hyvä..perushyvä näyttis koneeseen..
ja PCI-Väylään sopiva..?

mitäs ehdottaisitte..?

ja sellaset amikset jotka ehdottaa uuden koneen ostamista ni..voivat antaa mulle sitten sitä rahaa oikein kunolla ni ostetaan monta uutta konetta..eikösta vaan.. =D =D =D

5

303

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      "ja sellaset amikset jotka ehdottaa uuden koneen ostamista ni.."

      No voi voi, se kun nyt sattuu olemaan ainoa järkevä vaihtoehto. Tuohon antiikkiseen PCI väylään kun ei kortteja satu kunnolla saamaan. Tai no saahan niitä mutta rahat menevät täysin hukkaan, mikäli nykyiselläkin kuvan saat ulos.

    • ehdottettiin..

      jotain, eikö kelpaa. Katse huuto.net:stä, ei kannatta ostaa uutta. Mulla olisi muutama joutilas mutta tuskin kehtaat hakea, saisit ilmaseksi.

    • jooh..kone on vajaat pari vuotta vanha ettei se nyt niin kovin vanha ja antiikkinen ole..ja ei todellakaan ole mun syytä et tässä on tälläset ja tollaset vitun väylät..ja ilmatteeks/lahjaks ku saisn ni en viittii myydä tätä pois..

      et jos nyt viittisitte ehdotta jotai..tai pitäkää turpanne kii..jookosta joo..ettei vaan satu.. =D

      • ...

        Johan tuossa ehdotettiin, että osta käytettynä. Se on aivan sama minkä kortin tuohon ostat kunhan kuva näkyy. PCI väyläisissä ei ole tehokkuuden kanssa mitään merkitystä, nekun ovat auttamattomasti surkeita pelikäytössä.

        Mikäli koneesta ei todellakaan löydy agp tai pci-e väylää niin on täysin turha edes toivoa mitään mullistavaa uudelta kortila, kiitos pci väylän.

        Kuten jo sanoin aikaisemmin, jos saat nykyisellä kuvaa ulos niin en tekisi yhtään mitään. Hukkaan menee ne vähätkin rahat. Tuollaiseen ei vaan yksinkertaisesti saa hyvää korttia, millä tekisi yhtään mitään pasianssia vaativammassa pelikäytössä.

        Koneen ehkä olet omistanut kaksi vuotta, mutta jos siinä pelkkä pci väylä on niin kyllä se on aika antiikkia, esim agp-väylä tuli koneisiin 1997.

        Mikä mahtaa olla emolevysi malli.


      • ... kirjoitti:

        Johan tuossa ehdotettiin, että osta käytettynä. Se on aivan sama minkä kortin tuohon ostat kunhan kuva näkyy. PCI väyläisissä ei ole tehokkuuden kanssa mitään merkitystä, nekun ovat auttamattomasti surkeita pelikäytössä.

        Mikäli koneesta ei todellakaan löydy agp tai pci-e väylää niin on täysin turha edes toivoa mitään mullistavaa uudelta kortila, kiitos pci väylän.

        Kuten jo sanoin aikaisemmin, jos saat nykyisellä kuvaa ulos niin en tekisi yhtään mitään. Hukkaan menee ne vähätkin rahat. Tuollaiseen ei vaan yksinkertaisesti saa hyvää korttia, millä tekisi yhtään mitään pasianssia vaativammassa pelikäytössä.

        Koneen ehkä olet omistanut kaksi vuotta, mutta jos siinä pelkkä pci väylä on niin kyllä se on aika antiikkia, esim agp-väylä tuli koneisiin 1997.

        Mikä mahtaa olla emolevysi malli.

        jooh..tullut täs soiteltua yms yms..
        ni tää on joku "välimallinkone" eli Paska..
        no mutta joo..nyt ois tarve sille AGP-väylään sopivalle kortille..ehkä..
        tarkistuksessa on toi toinen kone nyt..ja se pitää silloin tällöin jonkun ihme äänen..ite en sitä ole kuullut..kone tutulla korjaajalla "tarkkailussa"..
        sai kellotettua se yli 2,0GHz..

        taidan hemmetti myydä nää kaikki "lelut" pois ja alkaa kutomaan sukkia.. =D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      86
      1183
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      66
      919
    3. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      209
      913
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      58
      902
    5. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      886
    6. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      760
    7. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      745
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      732
    9. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      35
      718
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      716
    11. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      57
      633
    12. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      598
    13. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      42
      568
    14. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      172
      485
    15. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      484
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      478
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      447
    18. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      424
    19. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      20
      409
    20. Makeinen, asiaa sinulle

      Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il
      Ikävä
      28
      403
    Aihe