sijoittaminen on täysin väristettyä

touhua.mitä helvettiä tekee suurilla voitoilla mitä siis niillä voitoilla saa siis tältä maapallolta niillä ei saa kuin lisää paskaa lahkeeseen.Siis eihän niistä tiedä pirukaan mitä rahastaa.Helvetin pakko syöttöä koko homma.
21020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä pakko se on sijoittaa? Eihän se edes kaikille sovi ja vaatii tietyn kynnyksen ylittämistä, että uskaltaa edes kokeilla. Raamatussakin kielletään koron ottaminen rahalle, mutta kielletään hautaamasta rahaa maahan, joten eihän siinä juuri muuta jää kuin sijoittaminen.

Äänestä

Ellet halua säästää tai sijoittaa niin sen kuin laitat rahasi menemään, ei se ketään haittaa. Kyllä maailmassa riittää kädestä-suuhun-eläjiä, myös hyvinvointivaltioissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perästä revittyä touhua kirjoitti:

touhua.mitä helvettiä tekee suurilla voitoilla mitä siis niillä voitoilla saa siis tältä maapallolta niillä ei saa kuin lisää paskaa lahkeeseen.Siis eihän niistä tiedä pirukaan mitä rahastaa.Helvetin pakko syöttöä koko homma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu