Kaikelle kansalle.Itsenäisyyspäiviä muistelkaamme ja viettäkäämme itsepäisyyspäivää koska itsenäisyyshän on annettu pois oikein anomalla joten OIKEIN HYVÄÄ LAUANTAITA ja KIITOKSET VETERAANEILLE.Suomen itsemääräämisoikeuden eurostoliitolle antaneet poliitikot sensiaan painukoon sinne missä päivä ei paista!!
Hyvää lauantaita!
hölömöukko
8545
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niin - tuolla toisaalla sanotaan, että itsenäisyyspäivä voisi olla "kansallispäivä". No, en tunne historiaa niin paljon, että miksi ei voisi olla- vai voisiko? Itsenäisyys on kyllä niin suuri asia ja kun veteraaneja elää joukossamme, voisi se olla loukkaus heille! Tämä saattaa olla aika arka kysymys.
ja jotakuta jopa EU-liitto hyödyttää.Jyväjemmarit jo lie repineet pelihousunsa, kun Isoveli valvoo!
Kyllähän se on näin& euroohin ku siiryttiin niin, vedonlyönteihin tulee laitettua enemän rahaa... markka aikana ei tullut pelattua 60markalla saatikka sataseila mut nyt 10e tai 50e ei tunnu missään ja onhan se mukava kahtoo voittoja markka muodossa.
Muistatte varmaan ajan, kun kehoitettiin ostamaan kotimaista... ja ostettiinhan sitä mut"kun jotkut ymmärsivät asian väärin ja ostivat naapurimaan kotimaista... no tää on sitä globaalia kaupan käyntiä.. Se siitä itsenäisyydestä!
Kun ei muita ulkolaisia näkyny ku rommaaneja,nythän niitä on joka lähtöön,ne on niitä "pakolaisia jotka pakoilevat töitä"Kepappeja vaan ostellaan kaupasta,ennen oli vain sitä kinkkua,ja sekin taisi olla omasta takaa.
Sinä ei puhdas syödä kinkku.Sinä käydä katso suomi24 yleistä islamista 12-vuotias teurastaja.Silloin sinä tiedä miten on jos ei puhdas ja syödä kinkku ja olla usko väärä.
Poikahan totteli koraanin käskyä hyvin.Siitä kasvaa vielä harras mies.Tohtiikohan sitä kinkkua ostaakkaan.
Tuotako se on?? Tuonne annetaan vielä raha-apua.