Nuapur kerto, että Paavo Leskiselle oli ojennettu Pyhäjärvi säätiön kunniakirja "Pyhäjärven hyväksi tehdystä työstä".
sanoin, että elekee nyt pelleillä, mutta totta kuulema oli- olis pitännä olla totistamassa.
sanoin, että elekee nyt pelleillä, mutta totta kuulema oli- olis pitännä olla totistamassa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mieki eppäilen ja ainahan eppäillä soppii.Oiskohan saanu haapajärvisäätiön prenikan,hyvin tehdystä... .
Se on tuo juhlapäivä,se hellyttää monet mitalinjakajat,onhan Paavo tehnyt varmaan hyvääkin.Terv. Vasen laitapuolustaja.
pilaamassa tätä palstaa,sinun typeryyksiä ei varmaan moni kaipaile.Jatka sitä joutenoloa jo muilla keinoin esim mene vaikka jo töihin.
Antoko ne oikein stipentin, että pääsee lomille, kun taakka harteilta lähtee.? Kuka näki- mitä ne anto. Oliko se vain lämmintä kättä ja suur-kiitos?
Mitä nimimerkkiä tarkoitat "vötkyläksi". Aika loukkaavaa. Katsopa peiliin!
kadulla mulle tuo jos uskallat?????
Katkera vanha mies,nykymenon ja salailun vahva kannattaja.Yritetään ymmärtää häntä ja jokaista meistä.
katkeruus vie ennenaikaseen hautaan,kyllähän sitä ymmärretään vaan pitää sitä ottaa kantaa.
inisee,onko teillä katu oikein siellä!
joka pyörii täällä 24/7.
Väkeä oli, juhlat olivat komiat.
Mitalien jaot ei ole mieleen,koulussakin aikanaan jaettiin mitaleita jostain kilpailuista,jotenkin minut jätettiin aina väliin,se on selvinnyt nyt myöhemmin miksi näin kävi.Vasen laitapuolustaja.
alaiset teee sen Työn!
On ollut,ja tulee olemaan.
Tekeen jotain että mitalin saa,siitä vaan ahertamaan.Ansioista kunniakirjan saa.
tekee noilla mitalleilla ja kunniakirjoilla.
Venäjällä jaetaan mitaleita että on rinnukset täynnä,varmaan ottaneet mallia sieltä.Raha palkinto olisi parempi ansiokkaasta työstä Kotiseudun hyväksi.