Orionin tulos hyvä, joten

395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siinäkin meni 400 työpaikkaa pelkästään sen takia, että johtajat saavat kunnon optiot.

Tämäkään firmaan "sitouttaminen" ei tunnu pelaavan, sillä Nokialtakin optioita saaneista johtajista suurin osa on eronnut palveluksesta, tai jääneet eläkkeelle. Kukapa hullu sitä töitä tekisi, jos rahaa olisi vaikka uunissa polttaa...

Äänestä
  • Eikös EU:n pitänyt laittaa markkinavoimat kuriin? Kerrassaan mahtavaa tämä uusliberalismi, eikä vain?

    Viime syyskuussa työministeriön mukaan työnhakijoita Suomessa oli 502 000 ja rapiat. Siis yli puoli miljoonaa suomalaista haki töitä. Lamavuosinakin meni paremmin.

    IRTI EU:STA JUMALAUTA!

    Äänestä

  • Eikös EU:n pitänyt laittaa markkinavoimat kuriin? Kerrassaan mahtavaa tämä uusliberalismi, eikä vain?

    Viime syyskuussa työministeriön mukaan työnhakijoita Suomessa oli 502 000 ja rapiat. Siis yli puoli miljoonaa suomalaista haki töitä. Lamavuosinakin meni paremmin.

    IRTI EU:STA JUMALAUTA!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


400:lle potkut kirjoitti:

http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/artikkeli/1066914266935

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu