Miten toimii kauris-kalat?

joulukuunlapsi

Olen iskenyt silmäni kalat-mieheen, hän vaikuttaa ulospäin tosi itsevarmalta ja kopealta, mutta onko noin? Näyttääkö kalamies rakkauttaan? Onko kalamies oikeasti niin itsevarma? Miten tällainen suhde voisi toimia ?

6

1532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole toiminut

      minun kohdalla ollenkaan.
      Muutaman fisuun tutustunut vuosien varrella ja näin määrätietoiselle sarvipäälle ei mokomat selkärangattomat haahuilijat ole sopivaa seuraa ollenkaan.
      Hemmetti sentään et kyllä miehen täytyy tietää mitä tahtoo tai minä tahdon hänenkin puolestaan...lähteä vastakkaiseen suuntaan nimittäin!!!

      • Kauris man

        Alku saattaa näyttää lupaavalta,sitten alkaa tökkiä ja pahasti.


    • toimii hyvin

      mutta eräs jousimies tuli pyssyineen väliin:D Kauris katoaa tällaisissa tapauksissa kaauas vuorille piiloon eikä palaa, jos ei jousiampujat häviä näyttämöltä:)))

    • k & k

      yhdistää alussa syvätunteisuus, herkkyys, rauhan kaipuu, mutta ihan perusluonteissa on sitten se varma ero, että kauris arvostaa suoraselkäisyyttä, itsenäisyyttä ja rehellisyyttä, jotka taas kaloille ovat aivan samantekeviä asiota. lisäksi kauris loukkaa kalaa ajoittaisella mustalla huumorillaan ja suorasukaisuudellaan. pidemmän päälle alkaa ahdistaa molempia...

      • -73

        Enpä tiedä tuosta pitemmän päälle ahdistamaan rupeamisesta... Jokaisessa parisuhteessa ahdistaa varmasti aika-ajoin.
        Parina kaurisnainen ja kalat-mies on ainakin tässä tapauksessa toiminut oikein mainiosti kohta 20 vuotta. Toki mennään ennemminkin sellaisella vastakohdat täydentää toisiaan -systeemillä. Mutta että jonkun ihmissuhteen voisi teilata horoskopin perusteella netissä, etukäteen..? Eihän se selviä kuin kokeilemalla! Anna palaa!


      • tanja.......
        -73 kirjoitti:

        Enpä tiedä tuosta pitemmän päälle ahdistamaan rupeamisesta... Jokaisessa parisuhteessa ahdistaa varmasti aika-ajoin.
        Parina kaurisnainen ja kalat-mies on ainakin tässä tapauksessa toiminut oikein mainiosti kohta 20 vuotta. Toki mennään ennemminkin sellaisella vastakohdat täydentää toisiaan -systeemillä. Mutta että jonkun ihmissuhteen voisi teilata horoskopin perusteella netissä, etukäteen..? Eihän se selviä kuin kokeilemalla! Anna palaa!

        moi mitens kauris mies ja kalat nainen tulevat toimeen me ollaan oltu 2,5v yhessä ja 1,5vuotta kihloissa ja meillä on mennyt ihan hyvin välillä on eri puraa mitä jokaisessa paris-suhteessa. ja olemme menossa naimisiin ja riidat on sovittu samantien puhumalla ja niistä ei ole sen jälkeen puhuttu.horoskooppi yhessä olon uskomiseen on täyttä hölyn pölyä me ollaan tunnettu toisemme vuodesta 2002 asti ja alettiin seurustelemaan 17.3.2007 ja kihloihin menttiin 4.12.2007 ja kummatkin olimme rakastuneita toisiimme jo vuodesta 2002 kun ekan kerran nähttiin:) se oli rakkautta ensi silmäyksellä kummatkin aristi kysyä toisilta yhdessä olemisen alkamista ennen kun tuleva mieheni avasi minulle suunsa:) ja en voinut sanoa muuta kun et kyllä vaikka olin varattu ja tämä kenen kanssa seurustelin oli silloin mun nykyisen mieheni kaveri,mutta ei ole enää koska kerroin nykyiselle miehelleni että sen kaveri hakkaa mua!!! eikä antanut soittaa abulanssia tai mun nykyiselle miehelle koska pelkää sitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      99
      2055
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      288
      1866
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      325
      1688
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      1555
    5. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      31
      1177
    6. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      90
      1134
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1103
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      65
      1042
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1028
    Aihe