HAAPAVESI Pohjanmaan

kaunein kaupunki.Siitähän kertovat jo HAAPAVESI-laulun sanat,jotka on kirjoittanut sota-aikana juoksuhaudassa JAAKKO RITOLA.
8468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mehän asutaan postikortissa, muistetaan ruokkia myös ne pikkulinnut ja vähän isommatkin jotka meille talven iloksi tänne jäivät! Nautitaan tästä puhtaasta ilmasta ja kauniista luonnosta.

Äänestä

Ei edes yhtään baaria löydy koko roska kaupungista... raskaan työviikon jälkeen pitää laittaa rahaa palamaan ja haapavedellä se ei onnistu, eli haapavesi on paikka jonne ei ole ikinä mitään asiaa!!!

Äänestä
  • Aloittaja

    itsestä kiinni.

    Äänestä

  • katso pulloon ja baariin. Päiväkävelylle vaikka keskustaan. Näky on kyllä todella kaunista on nätit maisemat ja rauhallisuus. Voiko aikaa enää paremmin viettää ja vielä ottaa vaimon mukaa niin seurakin on mitä parasta.:)

    Äänestä

asustelen,eipä ole koskaan tullu käytyä siellä haapajärvellä,vai jokiko se oli..eikös se kärsämäen kupeessa ole kumminkin?

Äänestä
  • Aloittaja

    Oulaisten välillä.

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    Oulaisten välillä.

    Suomi-neitoja?

    Äänestä

  • kauniita naisia kirjoitti:

    Suomi-neitoja?

    on vaan täynnä rähjäsiä juoppoja ja sossupummeja

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jj.vaha-tuisku kirjoitti:

kaunein kaupunki.Siitähän kertovat jo HAAPAVESI-laulun sanat,jotka on kirjoittanut sota-aikana juoksuhaudassa JAAKKO RITOLA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu