Asiakasomistajapäivät... niinpä niin...

Omistajapa hyvinkin

Taas "kusetettiin". Marssimme EDULLISILLE ostoksille paikalliseen Prismaan. Saadaksemme 15%:n asiakasomistaja-alennukset. Kassalla vasta selvisi, ETTEI ostoksissamme ole yhtään alennukseen OIKEUTTAVAA juttua. Ei sopivia vaatteita. Peli - ei levyä... ELIKKÄ: Petosta, sanon minä.

Menimme toiseen kauppaan. Ei ollut tungosta, valikoima yhtä suuri ainakin ja teimme suuria löytöjä..

16

19556

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuommoisen

      15% keksit? Näinhän ne menevät kuukausittaisten ostosten mukaan:

      900€ = 5,0%
      800€ = 4,5%
      700€ = 4,0%
      600€ = 3,5%
      500€ = 3,0%
      400€ = 2,5%
      300€ = 2,0%
      200€ = 1,5%
      50€ = 1,0%

      Eli 900€:n kuukausiostolla 40€ bonusta.
      Tuplabonus-kuukausina sitten tuplaten. (Esim. polttoaineista ja autoista ei saa tuplabonusta, mutta kaikesta Prismasta ostetusta tietääkseni saa).

      Lisäksi S-etukortilla maksutapaetua tulee 0,5%.

      Eli tublabonus-kuukautena tuosta voisi tulla maksimissaan 10,5%. Missä tuommoinen 15% on luvattu kun en ole koskaan nähnyt?

      Itse olemme tyytyväisiä bonuksiin. Tuommoinen 100€ niitä normaalikuukautena tulee. Suuri osa perustuu kahden auton polttoaineostoksiin. Vaikka ABC ei muuten ole alueen halvin niin bonusten vähennyksen jälkeen se on. Lisäksi polttoaineostot takaavat sen, rtä kaikesta muustakin saa joka kuukausi täydet bonukset.

      Lisäksi Prisma ja ABC osuvat työmatkamme varteen joten turhia kauppareisuja ei tarvita. Säästöä sekin. Apteekki, Alko, Osuuspankki ja Hesekin löytyvät saman katon alta.

      Hyvin harvoin sitten mennään isompaan kauppakeskukseen.

      • Sokoksella

        Noilla päivillä tuli ainakin itselle 15 % alennus normaalihintaisista tuotteista ja Bonukset sekä maksutapaedut päälle.

        Eri paikoissa on hieman eri tarjouspäivät/-kuukaudet...

        Sokos - Asiakasomistajapäivät (- 15 %)
        Prisma - TuplaBonus
        jne.


      • myös nuo
        Sokoksella kirjoitti:

        Noilla päivillä tuli ainakin itselle 15 % alennus normaalihintaisista tuotteista ja Bonukset sekä maksutapaedut päälle.

        Eri paikoissa on hieman eri tarjouspäivät/-kuukaudet...

        Sokos - Asiakasomistajapäivät (- 15 %)
        Prisma - TuplaBonus
        jne.

        asiakasomistajapäivät eli -15 % kaikista käyttötavaroista (ei koske ruokaa, juomaa, alkoholia, tupakkaa, äidinmaidonkorviketta..)


    • olemme saaneet

      vaatteesta kuin vaatteesta, peleistä, leluista, remonttitarvikkeista jne. Otitko yhteyttä infoon?

      (vaatteita ovat olleet alusvaatteet, lapsille (sisä, ulkoilu), kengät, sukat, käyttövaatteet, ihan mitä vain...)

      • aloittaja

        aikuisten vaatteita. Kassaneiti oli kyllä niin tympeä, etten uskaltanut edes enempää kysellä. Infosta en tullut kysyneeksi.

        Ostin pelin, en levyä.

        Jotenkin tuli sellainen olo, että... voi hitsi. Ihan kuin houkuteltaisiin asiakkaat sisälle ja sitten vedettäisiin kuitenkin kotiinpäin.


      • koko mainos
        aloittaja kirjoitti:

        aikuisten vaatteita. Kassaneiti oli kyllä niin tympeä, etten uskaltanut edes enempää kysellä. Infosta en tullut kysyneeksi.

        Ostin pelin, en levyä.

        Jotenkin tuli sellainen olo, että... voi hitsi. Ihan kuin houkuteltaisiin asiakkaat sisälle ja sitten vedettäisiin kuitenkin kotiinpäin.

        Olethan lukenut ne pienet präntit mainoksessa? Mm. ettei koske jo alennettuja tuotteita, eikä muistaakseni sound&vision tuotteita (eli levyjä, pelejä). Meilläpäin ei Prismoissa ole enää 15% asiakasomistajapäiviä, ainoastaan Sokoksissa.


      • Edellinen..
        koko mainos kirjoitti:

        Olethan lukenut ne pienet präntit mainoksessa? Mm. ettei koske jo alennettuja tuotteita, eikä muistaakseni sound&vision tuotteita (eli levyjä, pelejä). Meilläpäin ei Prismoissa ole enää 15% asiakasomistajapäiviä, ainoastaan Sokoksissa.

        Siis tarkoitin tietenkin -15% päiviä.. :D


      • lol-mies
        Edellinen.. kirjoitti:

        Siis tarkoitin tietenkin -15% päiviä.. :D

        LOL :D


    • ....,,,,....

      Idiootti, LOL

    • Puhuasiaa

      Täyttä Citymarketkauppiaan höpinää.

      Höpöhöpö.

    • Oikeaa asiaa

      Täyttä Citymarketkauppiaan höpinää.

    • Höpinää

      Aloittava viesti on hölynpölyä.

    • ostin painepesurin

      499€ painepesuri asiakasomistajapäiviltä 424€ ja bonukset päälle. Vaasan Prisma huhtikuu 2012.

      Samaan aikaan sama vehje paikallisessa K-raudassa 529€

      Ja haukkuvat Prismaa kalliiksi...

      ps. Kannattaa lukea ilmoitukset kokonaan niin ei tule yllätyksiä.

      • 11+1

        Kannattaa ehkä tutkia muualtakin noita hintoja kuin vain kahdesta paikasta. Jos laittaisit koneen tarkan tyypin niin voisi tehdä hintavertailua joko tälle tyypille tai vastaavalle. Monissa paikoissa on lisäksi mahdollista tinkiä hinnasta. Ei pahalla, mutta yleensä aina olen löytänyt edullisemman ostopaikan K- ja S.ryhmän ulkopuolelta, vaikka bonuksetkin huomioisi.


    • asiakaspalvelija ;)

      Kannattaiskohan lukee niitä mainoksia pikkasen tarkempaan?:D Kaupan alalla ku olen töissä niin vastaan tulee kyllä semosta sokeeta ja idioottia asiakasta että huhhuh. Osa ei oikeesti osaa lukea, ja osa on "vahingossa" lukeneet väärin jos vaikka saisivatkin jotain alennuksia.
      MUTTA kyllä prismassa saa AO päiviltä sen alennuksen myös peleistä, niin lauta kuin videopeleistäkin ainakin täällä päin missä minä asun.
      Kaveri on eri paikkakunnalla prismassa töissä ja siellä on vissiin pienemmät alennukset AO päivillä. Eli riippuu missä osuus kaupassa asioi AO päivillä ;)
      Asiakas on yleensä ollut väärässä, joko tahallaan tai vahingossa.

    • Anonyymi

      Bonukset on kyllä kohillaan ku keskittää ostokset, kuukaudessa saan n. 40-60e. On vähän erilaiset ku säälittävät k-ryhmän bonukset. Vitonen silloin tällöin ja tuplahinta s-ryhmään verrattuna

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      196
      1698
    2. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      1541
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      28
      1091
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      79
      1057
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      74
      1050
    6. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      1000
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      86
      991
    8. Hindujen rukous ei auta

      Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin
      Hindulaisuus
      353
      876
    9. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      875
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      56
      834
    Aihe