Asiakasomistajapäivät... niinpä niin...

Omistajapa hyvinkin

Taas "kusetettiin". Marssimme EDULLISILLE ostoksille paikalliseen Prismaan. Saadaksemme 15%:n asiakasomistaja-alennukset. Kassalla vasta selvisi, ETTEI ostoksissamme ole yhtään alennukseen OIKEUTTAVAA juttua. Ei sopivia vaatteita. Peli - ei levyä... ELIKKÄ: Petosta, sanon minä.

Menimme toiseen kauppaan. Ei ollut tungosta, valikoima yhtä suuri ainakin ja teimme suuria löytöjä..

16

19966

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuommoisen

      15% keksit? Näinhän ne menevät kuukausittaisten ostosten mukaan:

      900€ = 5,0%
      800€ = 4,5%
      700€ = 4,0%
      600€ = 3,5%
      500€ = 3,0%
      400€ = 2,5%
      300€ = 2,0%
      200€ = 1,5%
      50€ = 1,0%

      Eli 900€:n kuukausiostolla 40€ bonusta.
      Tuplabonus-kuukausina sitten tuplaten. (Esim. polttoaineista ja autoista ei saa tuplabonusta, mutta kaikesta Prismasta ostetusta tietääkseni saa).

      Lisäksi S-etukortilla maksutapaetua tulee 0,5%.

      Eli tublabonus-kuukautena tuosta voisi tulla maksimissaan 10,5%. Missä tuommoinen 15% on luvattu kun en ole koskaan nähnyt?

      Itse olemme tyytyväisiä bonuksiin. Tuommoinen 100€ niitä normaalikuukautena tulee. Suuri osa perustuu kahden auton polttoaineostoksiin. Vaikka ABC ei muuten ole alueen halvin niin bonusten vähennyksen jälkeen se on. Lisäksi polttoaineostot takaavat sen, rtä kaikesta muustakin saa joka kuukausi täydet bonukset.

      Lisäksi Prisma ja ABC osuvat työmatkamme varteen joten turhia kauppareisuja ei tarvita. Säästöä sekin. Apteekki, Alko, Osuuspankki ja Hesekin löytyvät saman katon alta.

      Hyvin harvoin sitten mennään isompaan kauppakeskukseen.

      • Sokoksella

        Noilla päivillä tuli ainakin itselle 15 % alennus normaalihintaisista tuotteista ja Bonukset sekä maksutapaedut päälle.

        Eri paikoissa on hieman eri tarjouspäivät/-kuukaudet...

        Sokos - Asiakasomistajapäivät (- 15 %)
        Prisma - TuplaBonus
        jne.


      • myös nuo
        Sokoksella kirjoitti:

        Noilla päivillä tuli ainakin itselle 15 % alennus normaalihintaisista tuotteista ja Bonukset sekä maksutapaedut päälle.

        Eri paikoissa on hieman eri tarjouspäivät/-kuukaudet...

        Sokos - Asiakasomistajapäivät (- 15 %)
        Prisma - TuplaBonus
        jne.

        asiakasomistajapäivät eli -15 % kaikista käyttötavaroista (ei koske ruokaa, juomaa, alkoholia, tupakkaa, äidinmaidonkorviketta..)


    • olemme saaneet

      vaatteesta kuin vaatteesta, peleistä, leluista, remonttitarvikkeista jne. Otitko yhteyttä infoon?

      (vaatteita ovat olleet alusvaatteet, lapsille (sisä, ulkoilu), kengät, sukat, käyttövaatteet, ihan mitä vain...)

      • aloittaja

        aikuisten vaatteita. Kassaneiti oli kyllä niin tympeä, etten uskaltanut edes enempää kysellä. Infosta en tullut kysyneeksi.

        Ostin pelin, en levyä.

        Jotenkin tuli sellainen olo, että... voi hitsi. Ihan kuin houkuteltaisiin asiakkaat sisälle ja sitten vedettäisiin kuitenkin kotiinpäin.


      • koko mainos
        aloittaja kirjoitti:

        aikuisten vaatteita. Kassaneiti oli kyllä niin tympeä, etten uskaltanut edes enempää kysellä. Infosta en tullut kysyneeksi.

        Ostin pelin, en levyä.

        Jotenkin tuli sellainen olo, että... voi hitsi. Ihan kuin houkuteltaisiin asiakkaat sisälle ja sitten vedettäisiin kuitenkin kotiinpäin.

        Olethan lukenut ne pienet präntit mainoksessa? Mm. ettei koske jo alennettuja tuotteita, eikä muistaakseni sound&vision tuotteita (eli levyjä, pelejä). Meilläpäin ei Prismoissa ole enää 15% asiakasomistajapäiviä, ainoastaan Sokoksissa.


      • Edellinen..
        koko mainos kirjoitti:

        Olethan lukenut ne pienet präntit mainoksessa? Mm. ettei koske jo alennettuja tuotteita, eikä muistaakseni sound&vision tuotteita (eli levyjä, pelejä). Meilläpäin ei Prismoissa ole enää 15% asiakasomistajapäiviä, ainoastaan Sokoksissa.

        Siis tarkoitin tietenkin -15% päiviä.. :D


      • lol-mies
        Edellinen.. kirjoitti:

        Siis tarkoitin tietenkin -15% päiviä.. :D

        LOL :D


    • ....,,,,....

      Idiootti, LOL

    • Puhuasiaa

      Täyttä Citymarketkauppiaan höpinää.

      Höpöhöpö.

    • Oikeaa asiaa

      Täyttä Citymarketkauppiaan höpinää.

    • Höpinää

      Aloittava viesti on hölynpölyä.

    • ostin painepesurin

      499€ painepesuri asiakasomistajapäiviltä 424€ ja bonukset päälle. Vaasan Prisma huhtikuu 2012.

      Samaan aikaan sama vehje paikallisessa K-raudassa 529€

      Ja haukkuvat Prismaa kalliiksi...

      ps. Kannattaa lukea ilmoitukset kokonaan niin ei tule yllätyksiä.

      • 11+1

        Kannattaa ehkä tutkia muualtakin noita hintoja kuin vain kahdesta paikasta. Jos laittaisit koneen tarkan tyypin niin voisi tehdä hintavertailua joko tälle tyypille tai vastaavalle. Monissa paikoissa on lisäksi mahdollista tinkiä hinnasta. Ei pahalla, mutta yleensä aina olen löytänyt edullisemman ostopaikan K- ja S.ryhmän ulkopuolelta, vaikka bonuksetkin huomioisi.


    • asiakaspalvelija ;)

      Kannattaiskohan lukee niitä mainoksia pikkasen tarkempaan?:D Kaupan alalla ku olen töissä niin vastaan tulee kyllä semosta sokeeta ja idioottia asiakasta että huhhuh. Osa ei oikeesti osaa lukea, ja osa on "vahingossa" lukeneet väärin jos vaikka saisivatkin jotain alennuksia.
      MUTTA kyllä prismassa saa AO päiviltä sen alennuksen myös peleistä, niin lauta kuin videopeleistäkin ainakin täällä päin missä minä asun.
      Kaveri on eri paikkakunnalla prismassa töissä ja siellä on vissiin pienemmät alennukset AO päivillä. Eli riippuu missä osuus kaupassa asioi AO päivillä ;)
      Asiakas on yleensä ollut väärässä, joko tahallaan tai vahingossa.

    • Anonyymi

      Bonukset on kyllä kohillaan ku keskittää ostokset, kuukaudessa saan n. 40-60e. On vähän erilaiset ku säälittävät k-ryhmän bonukset. Vitonen silloin tällöin ja tuplahinta s-ryhmään verrattuna

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1304
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1200
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      100
      1148
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1029
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      989
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      913
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      80
      821
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      814
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      666
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      646
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      643
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      618
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      588
    18. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    19. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      534
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      300
      531
    Aihe