Hahhahhaa kaikki tässä on uunituore tutkimus penisten koosta Euroopassa: http://blog.thenavarros.ca/images/GerardWay3.jpg
Kärjessä "komeileva" Ranskakin on mittauttanut keskimitaksi "vain" 15,48 cm! Joten siitä vaan niitä 20-senttisiä metsästämään hahaa! Ihmisillä, etenkin naisilla on helevetin vääristynyt kuva penisten koosta ja PISTE. Ja täytyy korostaa, että tämä jos mikä on tutkimus, jossa luulisi kaiken lisäksi mittaustulosten vielä heittävän ennemmin ylös- kuin alaspäin. Kylläpä tuntui hyvältä.
T. "pienen" 16-senttisen omaava
Kärjessä "komeileva" Ranskakin on mittauttanut keskimitaksi "vain" 15,48 cm! Joten siitä vaan niitä 20-senttisiä metsästämään hahaa! Ihmisillä, etenkin naisilla on helevetin vääristynyt kuva penisten koosta ja PISTE. Ja täytyy korostaa, että tämä jos mikä on tutkimus, jossa luulisi kaiken lisäksi mittaustulosten vielä heittävän ennemmin ylös- kuin alaspäin. Kylläpä tuntui hyvältä.
T. "pienen" 16-senttisen omaava
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tässä on siis se ilta-sanomien linkki http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1623678
Heh, ei kai tuon voi ottaa kun huumorilla, nyt näkee ihan toisessa valossa nämä tämän palstan jutut. Olin ajatellut tähän asti, että 15cm on suomessa kanssa se normaali, mutta olin ilmeisesti väärässä :D
Jep jep, Olisi tehnyt mittauksen suomi24 palstalla niin keskipituus olisi ollut jossain 22cm-28cm välillä.
Olisi sen jälkeen naiset ympäri maailmaa rynnännyt Suomeen (ja kenties todellisuus olisi lyönyt lujaa kasvoille).
Mutta ei saa vaipua kansalliseen epätoivoon. Vaan muistaa, ettei se koko vaan (lompakon)paksuus.
Tässä tilastotietoa, joka on todistettu paikkansapitäväksi..
Milanon yliopisto on tehnyt eu:n pyynnöstä tutkimuksen penisten koosta. Syynä kondomiteollisuuden pyynnöt sekä eu:lle tulvivat valitukset kondomien riittämättömästä koosta.
Koko tutkimus on luettavissa Milanon yliopiston verkkosivuilta..
http://www.unimib.it/
Lyhyt yhteenveto Laura Circolarin tekemästä tutkimuksesta.
Otanta oli yli 90 000 miestä, yli 18 -vuotiaista tasaisesti kaikista eu maista.
Penisten pituuksissa päästiin seuraaviin tuloksiin.
Keskimitta 32cm
Alle 18cm penis löytyy noin 1% miehistä
Alle 19cm vain 2% miehistä
Yli 28cm noin 30% miehistä
Yli 32cm noin 40% miehistä
Yli 48cm noin 10% miehistä
Tässä karkeasti pituudet, tarkemmat tiedot löytyy todellakin tuolta em. mainitulta verkkosivulta..
Eli tässä on nyt faktaa ja voimme lopettaa keskustelun siitä, että keskimitta olisi jotain 13-15cm..
...joku Torleif tehnyt joskus ihan samanlaisen tutkimuksen?
" Yli 28cm noin 30% miehistä
Yli 32cm noin 40% miehistä "
Ei taida olla tutkijoilla tilastotiede se vahvin ala...
että vitsi kyseessä???
Sillähän on isompi vehje.Tästä tapahtumasta on syntynyt nykysuomen runous.Pitkät poliitikot myös kaivavat menestyksensä tästä tapahtumasta.Kimmo ainakin,salesta puhumattakaan.Ben puhuu kuitenkin jäsenen pitkäksi.Selitysmestari parhaan punatulkun lailla.Jyrki tyrkkii vielä vaatimattomasti.Annetaampa ajan kulua.eiköhän se siitä sinisty.Törkeä hurmio köyhän nujertamisesta aiheuttaa kannustavan erektion.Valppaana on köyhän oltava.Suun tukkoon panevat k....t tuuppaavat meitä jatkuvilla siemensyöksyillä.
Pituudessa olen kolmen kärjessä, mutta paksuutta löytyy melkein 2cm enemmän kuin ranskalaisesta patongista !:)
Eiköhän noihin mittauksiin osallistu lähinnä ne joita sen riittävyys askarruttaa, joten ei tuokaan ole mikään absoluuttinen totuus. Varmaan Ruotsalaisten rahoittama "tutkimus".
hahaa no en usko että niitä 20cm on niin vaikea löytyy. Itse olen 18v ja 20cm on:)