Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko mahdollista?

Vaimo kertoi haluavansa noin kerran tai kaksi orgasmin per/kk eikä kuulema tarvitse useammin. Minusta tuo määrä kuulostaa aika pieneltä ja vaimo kertoi vielä ettei tyydytä itseään edes muilla keinoin vain ja ainoastaan minun seurassani eli sen kerran pari/kk saa orkut yhdynnässä.

Tätä nettiä lukiessa vaan ihmetyttää, kun naiset kertovat tyydyttävänsä itseään lähes jokapäivä ja vaimolle muka riittää tuo kerran pari kuukaudessa...kuka huijaa vai ei kukaan ???
31165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

riittää. Onko halut olleet aina vähäiset? Kaikki ovat yksilöitä, ei halut voikkaan olla samanlaisia. Ristiriitoja syntyy kun halut ovat erilaisia. Mua taas haluttaa vaikka joka päivä, mieheni sanoo, että tulen kärtyisäksi jos en saa ainakin joka toinen päivä. Joskus sanon hänelle, että hän pihtaa. Panokerroista meille on joskus tullut riitaa.
Nyt teen niin, että hakeudun hänen kyrvälleen, saan sen kuntoon ja sitten siirryn päälle ratsastamaan. Hänestä asia on Ok, hän sanoo siinähän tuo on, käytä pois.

Äänestä

että naista himottaa kunnolla 1-2 kertaa/kk. Luonto on järjestänyt niin hienosti, että naisen ovulaation lähestyessä himotkin kasvavat. Tavallisesti naisella irtoaa vain yksi munasolu kuukaudessa ja se taas tarkoittaa sitä, että hedelmöitymiselle otollista aikaa on loppujen lopuksi kuukausittain vain muutamia päiviä. Ei siis ihme, että naisella saattaa olla varsinainen kiima-aika kerran kuukaudessa. E-pillerit vievät aika monelta naiselta haluja. Naisen ikäkin vaikuttaa paljon seksihaluihin. Vaihdevuosien koittaessa on tavallista, että halut voivat hieman hiipua. Jotkut naiset saavat purettua seksuaalista energiaa myös urheiluharrastuksiin. Seksintarve on ihan samalla tavalla yksilöllistä kuin mikä muu fyysinen tarve tahansa. Eiväthän kaikki ihmiset tarvitse untakaan 8 tuntia yössä.

Äänestä

kertoa täällä palstoilla mitä haluavat, he voivat myös valehdella. Musta on ihan normaalia jos vaimosi "tyytyy sinuun" ja vieläpä saa orkun, kolmasosa naisista ei saa sitä koskaan, vaikka taas täällä kehutaan kovasti. Ole siis ihan levollinen, naiset haluu joskus enempi joskus vähempi ja halutkin voivat muuttua iän mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aviomies 39. kirjoitti:

Vaimo kertoi haluavansa noin kerran tai kaksi orgasmin per/kk eikä kuulema tarvitse useammin. Minusta tuo määrä kuulostaa aika pieneltä ja vaimo kertoi vielä ettei tyydytä itseään edes muilla keinoin vain ja ainoastaan minun seurassani eli sen kerran pari/kk saa orkut yhdynnässä.

Tätä nettiä lukiessa vaan ihmetyttää, kun naiset kertovat tyydyttävänsä itseään lähes jokapäivä ja vaimolle muka riittää tuo kerran pari kuukaudessa...kuka huijaa vai ei kukaan ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu