Miten käy Fiatin?
Fiat
2510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On sitä pahemmissakin ryteiköissä oltu. Valmistusta & myyntiä isolla alueella ymäpäri pallon ja tuskin konserniltakaan rahat heti loppuu. Innovaatioista ym. suunnittelusta ei vaan passaa yhtään tinkiä.
No, tuossahan oli punaisena lankana, että *pitkällä tähtäyksellä* Fiatin tulee liittoutua jonkun toisen valmistajan kanssa. Sinänsähän Fiatilla on valttikortit kädessä, koska se osaa pienten = polttoainepihien autojen valmistamisen.
Toisin on kaikenmaailman möhköautojen valmistajilla.... jenkit etunenässä, mutta löytyy näitä euroopastakin. Ei itseasiassa tarvi mennä yhtään Ruåtsia kauemmaksi. Vaikka kovin koittavat jollain bioetenolipelleilyillä asiaa peitellä.