demarien

Demarien loistavasta talous ajattelusta kertoo typerä romupanssarien osto Saksata. Toiset myy romua vaakalta ja demut ostaa käyttöhintaan.
Nyt ne romutetaan.
Tulihan kiva tukiainen maksettua Saksalle.
5160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olikohan Rehn vai Kääriänen puolustusministerinä niihin aikoihin. Voisiko osoittaa moitteeet siihen suuntaan tai puolustusvoimille. Noilla ei taida olla SDP:N jäsenkirjaa, jos eivät ole ihan äsken ottaneet.

Äänestä
  • Luuletko, että nillä oli valtuudet tuhlata romuihin kottikärryttäin rahaa? Kyllä lupa tuli demuilta." Emädemu "vielä kehu hyvää kauppaa, vaikka varoitin jo silloin.

    Äänestä

  • ostelisivat? kirjoitti:

    Luuletko, että nillä oli valtuudet tuhlata romuihin kottikärryttäin rahaa? Kyllä lupa tuli demuilta." Emädemu "vielä kehu hyvää kauppaa, vaikka varoitin jo silloin.

    jos et tiedä asiasta tuon enempää,pidä mölinät mahassasi!!

    Äänestä

  • kerenski kirjoitti:

    jos et tiedä asiasta tuon enempää,pidä mölinät mahassasi!!

    Demuja pitää typeryyksistään sivaltaa ja kunnolla.
    Ja niitä riittää!

    Äänestä

  • kerenski kirjoitti:

    jos et tiedä asiasta tuon enempää,pidä mölinät mahassasi!!

    presidentti Mauno Koivisto...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


romupamsarit? kirjoitti:

Demarien loistavasta talous ajattelusta kertoo typerä romupanssarien osto Saksata. Toiset myy romua vaakalta ja demut ostaa käyttöhintaan.
Nyt ne romutetaan.
Tulihan kiva tukiainen maksettua Saksalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu