Kuulin, että kokoomus on jakautunut puna- ja sinisiipeen ja puolueen sisällä on tästä johtuen riitaa. Onko demareilla sama tilanne, että joukossa on sini- ja punasiipi?
onko demareilla myös
sinisiipi
4172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
hömötiainen ja viskisieppo.
Demareiden isoin ongelma on jako kolmeen paikalliseen yhdistykseen. Lähinnä Karhulan ja Kotkan SDP työväenyhdistykset ovat tässä kaupungissa kaiken kehityksen jarruna, koska lähinnä keskittyvät riitelemään keskenään..
Kokoomuksessa on demareita, varsinkin parit nuoret, joilla ei ole etenemismahdollisuuksia politiikassa, jos olisivat demaripuolueessa. Ajatusmaailma on heillä täysin kokoomusvastainen, mutta hyödyntävät kokoomuspuoluetta kaikilta muilta osin. Tällaisia puolueen pettureita ei missään tapauksessa saisi olla. Ovat häpeäksi koko kokoomukselle. Kunnon kokoomusaikaan tällaiset petturit olisi erotettu puolueesta.
Kokoomukseen.
Jotain entisiä nuoriakotkia kokoomuksessa....miten tämä on mahdollista????