Minkälaisia yksityis hammaslääkäreitä Lappeessa?

Niin millaisia hammaslekureita yksityiset ovat? Itsellä lekuripelko ja hampaatkaan ei missään priima kunnossa ja tk-lekureiden vittuilua jaksa enää kuunnella.
8867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hyvä paikka ja ammattitaitoista väkeä töissä.

Äänestä

ja hoitokaan ei välttämättä sen parempaa.vaativat rahan vielä samantien kun poistut.meiltä yrittivät laskuttaa toimenpiteistä joita ei edes tehty!!

Äänestä
  • laittaa jos sitä vaatii ja yleensä saat sen laskun myös mukaasi samantien...

    Äänestä

  • Käyn vuosittain yksityisellä hammaslääkärillä(pohjola talo)eikä kertaakaan ole tarvinnut katua.Vuosittain kun käy niin hampaat kestävät kunnossa,eikä reikiä ole löytynyt edes joka vuosi.Maksu tulee postissa muutaman päivän viiveellä.Tietenkin olisin aikanaan käynyt kunnallisessa hammaslääkärissä,mutta eihän sinne päässyt silloin käytössä olleen ikärasismin(vain nuorille tarkoitettuja palveluita)vuoksi.Nyt on toivotonta edes pyrkiä kunnanliseen hoitoon kun jonot ovat buukattu täyteen pitkälle tulevaisuuteen.Yksityinen on kalliinpaa,mutta hoito on hyvää.Lisäksi yksityiseltä saa sovittua lta-aikoja mikäli työ ei salli päiväkäyntejä.

    Äänestä

kodella kalliita ja todella kiireisiä.

lappeenrannassa ei pääse tällä hetkellä kunnalliselle ollenkaan ja yksityispuolella on semmoinen tilanne, että yksikään tietöämäni yksityinen hammashoitola/-lääkäri ei ota uusia asiakkaita.

kunnalliselle pääsee 9-12kuukauden viiveellä.
olen jonottanut 3kuukautta sitä puolenvuoden päähän annettavaa hammaslääkäri aikaa armilasta. tämän vuoksi kävin joka tietämälläni yksityisellä aikaa varaamassa, mutta en saanut mistään.

Tekarien tekijällä oli ainoat ajat mitä oli tarjolla, mutta sanoin etten ihan vielä..

Äänestä

olevalta hammaslääkäriltä aikaa. On hyvä lääkäri ja minusta ihan kohtuu hintainen.
Siinä Niivan kaupan viereisessä kerrostalossa vastaanotto.
Lääkäri on Merja Kokkola. Suosittelen, jos hän ottaa uusia potilaita.

Äänestä

Torin laidalla ns Sampotalossa oliko kolmas kerros

Tosi hyvä palvelu paljon lääkäreitä käy ihmeessä tai soita

Äänestä
  • Eihän se olekkaan Sampotalo vaan

    Pohjolatalo entinen Pojolan toimipiste

    Taksien vastapäätä toisella puolen taloa

    Sisäänkäynti eteläpuolen ovi ja hissillä ylös

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tekarihammas kirjoitti:

Niin millaisia hammaslekureita yksityiset ovat? Itsellä lekuripelko ja hampaatkaan ei missään priima kunnossa ja tk-lekureiden vittuilua jaksa enää kuunnella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu