Öljyn vaihto

Koska pitää vaihtaa öljyt VAIHDELAATIKKOON?

1.6 -98 EN OLE KOSKAAN VAIHTANUT

Ei edes huollossa tietääkseni.

Ei vaihde ongelmia ole esiintynyt mutta KIINNOSTUNUT asiasta.
3410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varmaankaan huolto-ohjessa ei puhuta vaihdosta mitään.
Silti suosittelen vaihtoa 90 tkm välein.

Öljyä menee n.2 litraa. Saattaa maksaa 20-30 euroa litra.

Äänestä
  • Hyvää normit täyttävää öljyä, niin ei sen koommin tarvitse asiaan puuttua.

    Äänestä

Hei! Jos vaihdat niin kantsii laittaa synteettiset öljyt. On meinaan talvikelieillä ihan toisenlainen hämmennnellä. Terveisin jjkkmm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koska??? kirjoitti:

Koska pitää vaihtaa öljyt VAIHDELAATIKKOON?

1.6 -98 EN OLE KOSKAAN VAIHTANUT

Ei edes huollossa tietääkseni.

Ei vaihde ongelmia ole esiintynyt mutta KIINNOSTUNUT asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu