Xantian kenno

Ostin tossa -94 xantian ja sisälle ei tahdo puhaltaa lämmintä ollenkaan. nesteet on kunnossa ja järjestelmän ilmasin...ei vaikutusta. lämppärin kenno kenties tukossa? onko iso homma vaihtaa..? kokemuksia..?
5380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onkoa automaatti-ilmastointi,
Usein sisälämpötilan anturi rikki, ei ohjaa lämminta.

Äänestä
  • ilmastointia..

    Äänestä

Oletko laittanut jo keulalle vällyn, se auttaa lämmitysongelmiin citruunoissa, varsinkin noissa vanhemmissa malleissa.
Itse laitoin jo plexin ja viimasuojan maraskuun alussa, eikä ole mitään lämmitysongemia

Xantia -miäs

Äänestä
  • Moottorin lämmöt kyllä nousee. näköjään hukkaa nestettäkin..

    Äänestä

  • tonppaaaa kirjoitti:

    Moottorin lämmöt kyllä nousee. näköjään hukkaa nestettäkin..

    Näissä tilanteissa kannattaa olla varovainen ettei moottorilämpötila nouse yli 72 asteen, siitä on varoitettu täällä usein Xantia -asiantuntijoiden toimesta.

    nikke

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonppaaaa kirjoitti:

Ostin tossa -94 xantian ja sisälle ei tahdo puhaltaa lämmintä ollenkaan. nesteet on kunnossa ja järjestelmän ilmasin...ei vaikutusta. lämppärin kenno kenties tukossa? onko iso homma vaihtaa..? kokemuksia..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu