kannettu vesi ei kaivossa kestä.

Nythän on näin, ainoatakaan Portin tuotetta koltta ei osta.
6713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yksityinen mielipiteensä keskustelunaiheeksi vailla perusteluja?
Suunta pois itsekeskeisyydestä,kiitos.

Äänestä
  • kun sais rasiaa!

    Äänestä

Perustelehan Koltta tämä mielipiteesi, miksi?

Äänestä

koltta hyvä, kun savolaisten täytyisi tehdä juuri päinvastoin ja ostaa vaikka ase ohimolla portin tuotteita, jos ei hyvällä niin pakolla.

jokainen savolainen kun ostaisi muun tuotteen sijasta portin tuotteita, niin portti lähtisi lentoon.

ikävä kyllä eihän ketään voi pakottaa, joten kait se on joskus sitten pakko luovuttaa.

joku tuossa portissa on vialla, kyllä tuollaisen puulaakin täytyisi pystyä tekemään voitollista tulosta.

portin toimintatavat ja johto on ollut iät ja ajat se yrityksen heikoin lenkki.

Äänestä
  • toimi...mut ei se kyl tällasilla johtajilla koskaan tule toimimaankaan....

    Äänestä

Meillä on ostettu vuosikaudet portin tuotteita, sillä ymmärrämme paikallisen tuottajan tukemisen tärkeyden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KOLTTA kirjoitti:

Nythän on näin, ainoatakaan Portin tuotetta koltta ei osta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu