Outo havainto

minulla kun kerroin eräälle juipille ettei siihen saa pysäköidä. Hän kertoi että ei merkkiä tarvitse uskoa kun se liittyy ykstyiseenpysäköintiin. Merkki oli ihan tavallinen aluepysäköintikielto eikä siinä ollut mitään Parkcomin kylttiä. Luullaan siis ettei enää kukaan sakota? Se luulo tulee kyllä kalliiksi herroille se.
6381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

noin tyhmä ihminen jostain löytyy, niin antaa maksaa. Kuitenkin jotenkin hieman epäilen....

Äänestä

Autoilija selitti vain ettei välitä ja on poissa vain 10 sekunttia.
Jokainen joka on joutunut soittamaan parkkipirkoille tietää...puhelinvastaaja selittää...meillä on ruuhkaa,kiitos soitostanne...jos pistät sähköpostin niin kuittaus tulee viikonpäästä.
Jos näet parkkipirkon niin se kulkee nykyään yleisillä kulkuneuvoilla.siinä ajassa vaikka lähtis liikenteeseen munkki suussa, ehtii vallanhyvi aivan vallattomasti pysäköidä.

Äänestä

EI varmasti tarvitsisi edes harkita yksityistä parkkipirkko yhtiötä ,jos Parkkipirkot olisivat asiallisen johdon alaisia.
Suojapaikka kyvyttömille johtajille jotka todellisuudessa tekevät jotain muuta kuin johtaa parkkipirkkoja.
ON aivan oikei että on ILMASSA ,tarvetta tehokkaale pikoitustarkastuksille.
Ihmettelen että tuottavalla yrityksellä on varaa pitää automaattivastaaja päällä,tehottomuuden merkki.

Äänestä

Kunnalliset suojatyöläiset.

Yksityisen valvonnan markkinarako perustuu kunnallisen valvonnan täydelliseen saamattomuuteen. Lainvastaisen pysäköinnin kiinnijäämisriski on olemattoman pieni, ainakin yksityisillä alueilla, kun homma perustuu nykyiseen lepsuun kunnalliseen valvontaan.

Vaihdetaanpa kuntien pölvästijohtajat ammattijohtajiin:

- kunnallisia pysäköinninvalvojia 10% joka kuukausi lisää, niin kauan kuin nettotuotto kasvaa, ja sehän kasvaa
- puhdas provisiopalkka, eli sanokaamme jokaisesta sakosta 75% valvojalle, loput hyväntekeväisyyteen vaikka sotaveteraaneille, valtio ja kunnat nuolkoon näppejään
- virka-ajan ulkopuolella 100% korotettu virhemaksu
- liikenteen vaarantamisesta, pelastustien tukkimisesta, yms tapauksista joissa poliisikin (voisi jos viitsisi) kirjoittaa päiväsakkoja, ilmoituksen tekijälle = pysäköinnin valvojalle samoin suurin osa sakoista omaan taskuun

Eiköhän ala homma pelittää.

Äänestä
  • tota pelastustietä mainita. Ei kuulu sun toimenkuvaan, vaan _oikeden_poliisien_

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulee kalliiksi kirjoitti:

minulla kun kerroin eräälle juipille ettei siihen saa pysäköidä. Hän kertoi että ei merkkiä tarvitse uskoa kun se liittyy ykstyiseenpysäköintiin. Merkki oli ihan tavallinen aluepysäköintikielto eikä siinä ollut mitään Parkcomin kylttiä. Luullaan siis ettei enää kukaan sakota? Se luulo tulee kyllä kalliiksi herroille se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu