Mitää mieltä olette Soda Streamistä? Kokemuksia?
**SodaStream**
striimeri
82300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vuoden ollut käytössä lapsiperheessä ja hyvin on toiminut. Vichyä tulee tehtyä eniten ja sit viikonloppusin lapset saa tehdä limpparia. Hyväksi on havaittu.
Iha OK ostos. Ku laittaa hiilihappoo vetee kannattaa se vesi olla todella kylmää jos haluu siihe kunnolla happoi. Limut melko hyviä ja vähä kalorisia
Olen itsekin ostamassa tätä niin kun noita Soda Streameja On eri mallisia niin onko niissä muuta eroo kuin ulkomuoto?Ja mistö sitten saa ostettua/täytettyä niitä hiilihappo patruunoita?
mauissa on oma mielikuvitus rajana, kaikkia mehu/drinkkitiivisteitä voi kokeilla.. pulloja saa monestakin paikasta , sodastreamin sivuilta löytyy ja myös wassermaxxin/agan pullou käyvät. 10 euron pulloa käyttää 2 kk ainakin..
en nyt sanoisi että selviää 2kk yhdellä pullolla... itsellä kestää noin 10 päivää, tosin sitä vichyä
tulee juotua vähän enemmän kun sitä saa kun tekee vain
Itse mietin, kun on alennuksessa hintaan 79e markantalossa, mutta en ehdi ostaa, koska saan rahaa vasta myöhemmin, mutta kun saan niin ostan :) Isä sanoi, että kyllästyn siihen kuitenkin ja että siksi ei osta minulle, mutta onhan sitä omaakin rahaa. Olen juonut niitä juomia kverilla, ja on oikeesti hvyiä :)
Nyt on kokeiltu Cola ja Orange (jaffa).
Cola maistui yllättävän oikealta, Orange hieman laimeammalta. 5 painallusta olen laittanut jääkaappikylmään hanaveteen.
Mitä muita makuja kannattaisi kokeilla, jotka vastaisivat kaupan limuja mahdollisimman hyvin ?
Ainakin näissä SodaStream limuissa on vähemmän säilöntäaineita ja sokereita kuin kaupan limuissa..
Muistakaa ostaessanne konetta että kaikki juomatiivisteet ovat sitten jokaisessa kauppapaikassa samanhintaisia, hinnat on todennäköisesti määrätty sodastreamin taholta.
Toiseksi vaihtopulloksi kelpaa ainoastaan sodastreamin kalliimpi vaihtopullo, muutaman euron edullisempia wasser maxxin sodastreamiinkin yhteensopivia pulloja on vittumainen vaihtaa suurimmassa osassa kauoppoja kun esim. prismaan eivät nuo käy vaihdossa. Sodastream siis pakottaa ostamaan kalliimpaa Sodastream-brändättyä hiilihappoa vaikka se on ihan samanlaista kun muukin hiilihappohappo...